Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Aplikacje/egzaminy

Nabór na aplikacje sędziowskš i prokuratorskš 2017 - wyniki testu

Fotorzepa, Piotr Guział
589 osób przeszło do drugiego etapu konkursu na aplikacje sędziowskš i prokuratorskš – poinformowała Krajowa Szkoła Sšdownictwa i Prokuratury.

Od tego roku zmienił się model szkolenia wstępnego w Krajowej Szkole Sšdownictwa i Prokuratury. Likwidacji uległa aplikacja ogólna, a aplikanci rozpocznš szkolenie wstępne bezpoœrednio na aplikacji sędziowskiej lub prokuratorskiej.

Nabór na aplikacje sędziowskš i prokuratorskš odbywa się w drodze konkursu składajšcego się z dwóch etapów. Pierwszy z nich - sprawdzajšcy wiedzę z poszczególnych dziedzin prawa - polegał na udzieleniu odpowiedzi na 150 pytań testowych.

Do testu konkursowego przystšpiło 2162 kandydatów, co stanowi rekord, który dotychczas wynosił 1836 kandydatów.

Do drugiego etapu, w którym kandydaci będš musieli rozwišzać trzy kazusy (z prawa: prywatnego, publicznego i karnego), przeszło 589 osób.

Drugi etap odbędzie się 8 grudnia w siedzibie "Targów w Krakowie".

W 2017 roku Minister Sprawiedliwoœci wyznaczył limit 140 miejsc na aplikację sędziowskš, jak również limit 140 miejsc na aplikację prokuratorskš.

Aplikanci rozpocznš szkolenie w Krajowej Szkole Sšdownictwa i Prokuratury 5 marca 2018 r. Obie aplikacje trwajš 36 miesięcy.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL