Egzamin adwokacki do powtórki przez przeciek?

aktualizacja: 26.03.2016, 08:00
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

Jak informuje tvn24.pl Ministerstwo Sprawiedliwości zawiadomiło prokuraturę o nieprawidłowościach, które miały zdarzyć się podczas egzaminu adwokackiego.

REDAKCJA POLECA

Z nieoficjalnych informacji tvn24 wynika, że sprawą zajęła się warszawska prokuratura.

Do wycieku informacji miało dojść przed egzaminem z prawa cywilnego. Właśnie tego etapu zdający obawiają się najczęściej.

Podczas egzaminu końcowego można korzystać m.in. z orzecznictwa. Prawdopodobnie jedna z osób zdających wiedziała jakiego zadania się spodziewać i oznaczyła właściwy wydruk.

Z informacji zebranych przez tvn24.pl wynika, że przystępujący do egzaminu masowo zaczęli kserować orzeczenie. Komisja egzaminu zarekwirowała przedmiotowy wyrok 13 zdającym.

Komentarz dnia
Żródło: tvn24.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE