Księża tak powinni walić pięścią w stół, żeby usłyszeli wszyscy, a nie tylko PiS

aktualizacja: 01.09.2017, 11:27
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Rozpolitykowani księża celebryci dokonują dziś podziału Kościoła. Zapominają o tym, że mają być ekspertami nie polityki, ale życia duchowego.

Przed kilkoma dniami jezuita, ojciec Wojciech Żmudziński na portalu Deon.pl zamieścił manifest pod znamiennym tytułem: „Czas uderzyć pięścią w stół". Zdaniem jezuity wielkim problemem dzisiejszej Polski jest skłócona wspólnota, a próba naprawienia relacji między zwaśnionymi powinna się stać „najważniejszą kwestią dla polskiego Kościoła".

Biskupi „rozpaleni świętym gniewem powinni uderzyć ręką w stół, wezwać do narodowej pokuty, (...) postawić warunki, a nawet odwołać uroczystości do czasu narodowego pojednania i wyjść do ludzi z posługą jednania skłóconych" – pisze ojciec Żmudziński.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE