Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Amber Gold

Były szef MSW Jacek Cichocki: Rozmawiałem z Tuskiem o Amber Gold

Fotorzepa, Piotr Wittman
Komisja œledcza do spraw Amber Gold przesłuchuje byłego szefa MSW w drugim rzšdzie Donalda Tuska, Jacka Cichockiego.

Marek Cichocki kierował MSW w latach 2011-2013. Wczeœniej był sekretarzem stanu w kancelarii premiera i sekretarzem rzšdowego Kolegium do spraw Służb Specjalnych.

Cichocki powiedział, że po raz pierwszy rozmawiał z Donaldem Tuskiem na temat Amber Gold w czerwcu 2012 roku. Tematem rozmowy była notatka, którš ówczesny szef ABW Krzysztof Bondaryk wysłał do najważniejszych osób w państwie. W notatce pojawiła się informacje o możliwym zagrożeniu zwišzanym z funkcjonowaniem Amber Gold. 

- Na pewno rozmawialiœmy na ten temat i premier oczekiwał ode mnie wiedzy na temat działań, które były podejmowane przez służby wtedy, kiedy przygotowywaliœmy pełnš informację dla Polaków w sierpniu 2012 roku w Sejmie - mówił Cichocki.

Szef MSW mówił o swojej rekomendacji. - Tutaj premier nie ma nic do zrobienia, natomiast trzeba zapewnić wszelkie działania, żeby służby, które sš zaangażowane w sprawę, mogły odpowiednio wykonywać swoje czynnoœci, żeby skoordynować te służby i udzielić wsparcia prokuraturze, która powinna podjšć niezwłoczne działania, aby - jeżeli potwierdzajš się tezy z notatki - przerwać przestępczš działalnoœć - powiedział Cichocki.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL