Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Adwokaci

CBA zatrzymało trzech warszawskich adwokatów - komunikat Okręgowej Rady Adwokackiej

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wydała komunikat w związku z dzisiejszymi zatrzymaniami trzech adwokatów.

Przypomnijmy, iż agenci CBA w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji zatrzymali 8 osób m.in. biznesmena - jednego ze najbardziej znanych kupców roszczeń dekretowych do atrakcyjnych gruntów w stolicy, dwóch rzeczoznawców i trzech adwokatów.

CBA informuje, iż funkcjonariusze przeszukali podwarszawską rezydencję zatrzymanego biznesmena oraz mieszkania i kancelarie pozostałych zatrzymanych.

W wydanym komunikacie Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie podkreśla, że środowisku warszawskich adwokatów zależy na wyjaśnieniu wszystkich nieprawidłowości związanych z reprywatyzacją warszawskich nieruchomości.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie współpracuje w ramach swoich uprawnień z organami ścigania na każdym etapie prowadzonych postępowań. ORA przypomina jednocześnie o zasadzie domniemania niewinności i przestrzega przed pochopnymi ocenami zbudowanymi jedynie na podstawie fragmentów informacji pojawiających się w mediach.

Aktualnie trwają czynności przeszukania kancelarii adwokackich, które są prowadzone w obecności przedstawicieli Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. ORA przypomina, iż jest ustawowo zobowiązana do zagwarantowania w takiej sytuacji obecności swojego przedstawiciela, aby w trakcie czynności przeszukania nie została naruszona tajemnica adwokacka lub tajemnica obrończa, służąca obywatelom.

-Niezwłocznie także, po pozyskaniu informacji od organów ścigania, podjęte zostaną dalsze niezbędne czynności w ramach pionu dyscyplinarnego przez Rzecznika Dyscyplinarnego naszej Izby – zapowiedział adw. Mikołaj Pietrzak, dziekan ORA w Warszawie.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL