Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

11 listopada

Frasyniuk: Faszyzm i rasizm - nowy symbol Polski

Fotorzepa/ Kuba Kamiński
To prezes Prawa i Sprawiedliwoœci, zdaniem Władysława Frasyniuka, ponosi winę za incydenty zwišzane z tegorocznym Marszem Niepodległoœci. - Twarzš Polski staje się twarz Jarosława Kaczyńskiego o poglšdach faszystowskich i rasistowskich - powiedział opozycjonista w TVN24.

- Jarku, z przykroœciš muszę powiedzieć, że znam cię osobiœcie i z całš pewnoœciš nie jesteœ człowiekiem, który nosi w sobie poglšdy faszystowskie czy rasistowskie. Niestety, stałeœ się twarzš tego marszu, niestety to ty ponosisz za to odpowiedzialnoœć cynicznie grajšc tymi ludŸmi, ich słaboœciami, brakiem wykształcenia, brakiem identyfikacji. To ty ponosisz odpowiedzialnoœć, dlatego, że to ty przemawiasz przed paniš premier, to ty decydujesz o tym, kiedy wejdzie, a kiedy wyjdzie prezydent państwa polskiego. Pełna odpowiedzialnoœć spada na ciebie. Twarzš Polski staje się twarz Jarosława Kaczyńskiego o poglšdach faszystowskich i rasistowskich. Jak się spotkasz z bratem, to ci napluje, tak jak faszysta napluł w twarz tej kobiecie - mówił Frasyniuk, zwracajšc się w TVN24 do Jarosława Kaczyńskiego.

- W cišgu dwóch lat Polska, która była liderem demokracji, symbolem solidarnoœci międzyludzkiej, nagle w trakcie œwięta państwowego, okazało się, że ma twarz rasisty i faszysty - ocenił opozycjonista.

Jego zdaniem 11 listopada stał się "miejscem dla ksenofobicznych, rasistowskich i faszystowskich haseł". -  Moim zdaniem państwo powinno reagować 11 listopada, a nie wtedy, kiedy w prasie międzynarodowej pojawił się nowy symbol Polski i nie jest tym symbolem polska Solidarnoœć, tylko polski faszyzm i rasizm. To, że politycy reagujš dzień czy dwa dni póŸniej, nawet powiedziałbym zdecydowanie, to nie jest czynnik łagodzšcy. Przestępstwo zostało popełnione. Wszyscy, którzy w tym uczestniczyli, sš uczestnikami tego przestępstwa - ocenił Frasyniuk, który uważa, że Marsz Niepodległoœci powinien zostać zdelegalizowany przez władze. - Nie ma usprawiedliwienia - państwo zawiodło - dodał.

- Czy macie œwiadomoœć, że wasze dzieci będš żyły w szkołach, w których będzie się mówiło, że Polska tylko dla białych i pewnie Polska tylko dla tych, którzy myœlš tak, jak przewodnia partia w państwie? - kontynuował Frasyniuk, zwracajšc się do opozycji. - Opozycja zachowuje się jak infantylne dzieci - ocenił.

ródło: rp.pl/ tvn24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL