Tag:

Czas Pracy

Powiązane

Kadry

Niezbędnik przedsiębiorcy: korekta składki zdrowotnej * wakacje od ZUS * stancja w kosztach? * ulga na kościelną darowiznę * auta zwolnione z akcyzy * bhp z nowymi obowiązkami * certyfikat oferenta

• Odliczenie składki zdrowotnej - ważna interpretacja skarbówki • Nie każdy przedsiębiorca skorzysta z wakacji od ZUS • Wynajęty pokój w kosztach firmy? Stanowisko fiskusa • Czy liniowiec może skorzystać z ulgi na darowizny kościelne? • Te samochody osobowe mają być zwolnione z akcyzy • Będą nowe obowiązki dla pracodawców. Chodzi o płodność podwładnych • Czterodniowy tydzień pracy jako benefit dla pracowników • Certyfikat ma ułatwić firmom udział w przetargach publicznych • Ważne terminy na ten tydzień

Czterodniowy tydzień pracy jako benefit dla pracowników

Rządzący coraz częściej mówią o wprowadzeniu do polskiego prawa czterodniowego tygodnia pracy. Jak się okazuje, taka możliwość istnieje na gruncie obecnie obowiązujących przepisów. Jako benefit dla pracowników.

Czterodniowy tydzień pracy? To już jest możliwe

Skrócenie tygodniowego czasu pracy można wprowadzić już na gruncie obecnie obowiązujących przepisów.

Sztywne normy nie zablokują szkolenia osób niepełnosprawnych

Pracownik o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności może podnosić kwalifikacje zawodowe z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy. Czasu tej nauki nie wlicza się do czasu pracy.

To ma być skok cywilizacyjny dla pracowników w Polsce. Ważna deklaracja minister

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że będzie starała się o skrócenie tygodnia pracy do 4 dni. -To byłby skok cywilizacyjny na miarę 8-godzinnego dnia pracy ponad 100 lat temu – podkreśliła.

Nie każda nauka pracownika wliczana do czasu pracy

Jeżeli pracodawca zgodził się udzielić pracownikowi wsparcia w kursie czy szkoleniu, których sam nie ma obowiązku przeprowadzić, to dni nauki nie stanowią czasu pracy.

W czasie wojny Polakom łatwiej podjąć pracę w Ukrainie

Aby zatrudnić się na terenie Ukrainy obywatele polscy nie muszą obecnie starać się o zezwolenie na pracę. A podejmując działalność gospodarczą, mogą ją prowadzić na warunkach obowiązujących Ukraińców.

Za wadliwą pracę nie ma odpowiedzialności zbiorowej

Jeżeli doszło do wadliwego wykonania produktu lub usługi, pracodawca może obniżyć z tego tytułu wynagrodzenie konkretnemu pracownikowi, a nie grupie zatrudnionych. Pod warunkiem, że ten pracownik ponosi winę za te wady.

Wywalczył zadośćuczynienie za dyżury w pracy. Sąd odmówił jego wypłaty

Mimo że pierwotnie pracownik wywalczył zadośćuczynienie za uciążliwy dla niego system dyżurowy w firmie, sąd odmówił jego wypłacenia.

Po przełomowym wyroku TSUE pracownicy mogą ruszyć do sądów

Polski przepis dotyczący prawa do pensji za pracę nadliczbową jest sprzeczny z unijną zasadą niedyskryminacji pracowników zatrudnionych na część etatu. Może to skutkować zmianą kierunku orzecznictwa polskich sądów. Czy pracodawcy powinni płacić więcej za nadgodziny?