Tag:

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Imię

Katarzyna

Nazwisko

Pełczyńska-Nałęcz

Powiązane

Osoby

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz: Trwa weryfikacja Krajowego Planu Odbudowy dla Polski

Polscy beneficjenci powinni coraz efektywniej sięgać po fundusze unijne zarządzane centralnie, np. z programu Horyzont. Na razie z niego korzystamy śladowo – podkreśla Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister funduszy i polityki regionalnej.

100 dni rządu Tuska. Wyzwania i niezrealizowane obietnice

Pierwsze 100 dni gabinetu Donalda Tuska upłynęły pod znakiem kohabitacji z prezydentem, wewnętrznych sporów oraz kampanii samorządowej.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz: Termin oddania CPK w 2028 nierealistyczny

Termin oddania CPK w 2028 r. jest nierealistyczny. Rozpoczęty audyt pokaże wnioski, ale na ten moment realistyczny jest termin 5-7 lat więcej - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz w RMF FM.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz: ministra funduszy i polityki regionalnej

Resortem funduszy i polityki regionalnej pokieruje politolożka i socjolożka, znawczyni polityki wschodniej, była ambasadorka Polski w Moskwie.

Nieoficjalnie: Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz ma objąć resort Funduszy i Polityki Regionalnej

Typowany do ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej Michał Kobosko z Polski 2050 nie obejmie jednak tego resortu - wynika z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej". Resort ma pozostać jednak polem odpowiedzialności Polski 2050.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz: Nie chcemy politycznych szabrowników

Głosowanie korespondencyjne to pomysł na sfałszowanie wyborów - uważa Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, politolog, była wiceminister spraw zagranicznych, była ambasador w Rosji.

Rosja zagrożeniem numer jeden

PiS nie odciął się od polityki obronnej PO-PSL, twierdzą analitycy i politycy związani z opozycją.

Słabość Polski wobec Mińska

Po co tak fetować wizytę białoruskiego gościa? - pyta była ambasador w Moskwie.

Polska dyplomacja: Wschodni chaos

Polski rząd stracił motywację, a w oczach partnerów legitymację, do wspierania proeuropejskich reform w Kiszyniowie, Mińsku czy Kijowie – pisze ekspertka do spraw wschodnich z Fundacji Batorego.

Unia Europejska to teraz my

Najwyższy czas, by opowieść o rządzie polskim (i Polakach) jako ofiarach Brukseli, Berlina czy Zachodu spotkała się z należytym sprostowaniem. W innym przypadku uczyni z nas ona przegranych Europy i oddali mentalnie od świata zachodniego – piszą eksperci ds. europejskich.