Ministerstwo Cyfryzacji wypowiada wojnę nierównościom na rynku technologicznym. Do wykazu prac legislacyjnych trafi projekt ustawy o tzw. podatku cyfrowym. Nowa danina ma objąć globalne platformy. Stawka? Suwerenność cyfrowa kraju.
Komisja Europejska zatwierdziła kolejne plany obrony, w tym także polski. To oznacza, że pierwsze pieniądze pożyczone z unijnego Instrumentu SAFE powinny trafić do nas za kilka tygodni. Na ich spłatę mamy... 45 lat.
Komisja Europejska podpisała historyczną umowę o wolnym handlu. Hindusi nazywają ją „matką wszystkich umów handlowych”. To największa umowa, jaką Unia czy Indie kiedykolwiek zawarły. Zniknie ponad 96 proc. ceł.
Inwestycje wysokiego ryzyka w naszym kraju wzrosły w minionym roku o ponad jedną czwartą – wynika z najnowszych analiz PFR. Martwi, że pieniądze płyną głównie do projektów wymagających nieznacznego kapitału.
Rosyjskie firmy zapisały w swoich biznesplanach inflację dwukrotnie wyższą niż stanowi prognoza Banku Rosji. To jasny sygnał, że rosyjscy przedsiębiorcy nie wierzą w możliwość pokonania inflacji, a dane oficjalne uważają za nieodpowiadające rzeczywistości.
Once Upon a Farm, firma produkująca ekologiczną żywność dla dzieci, współzałożona przez aktorkę Jennifer Garner, poinformowała, że celuje w wycenę do 764,4 mln dolarów w ramach pierwszej oferty publicznej (IPO) w USA. Analitycy prognozują odbicie debiutów w 2026 roku.
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos było forum władzy, a nie ekonomii. Prezydentura Donalda Trumpa wystawiła Europę na próbę, ale jednocześnie może stać się impulsem do reform, których Unia od lat unika.
Ubiegłoroczne zmiany w Poczcie Polskiej podbiły statystyki zgłoszonych zwolnień grupowych do najwyższego poziomu od globalnego kryzysu finansowego z lat 2008-2009.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas