Gen. Jarosław Gromadziński Wojsko

Marek Kozubal: Kryzys wizerunkowy MON trochę na własne życzenie

Nagłe odwołanie gen. Jarosława Gromadzińskiego ze stanowiska szefa Eurokorpusu stwarza sytuacje kryzysową, niekorzystną dla polskiej armii. Ma poważne konsekwencje polityczne i międzynarodowe.

Polityka

Tusk po konsultacjach ze Szmyhalem: Posunęliśmy się krok do przodu

Michał Szułdrzyński: Dlaczego Rafał Trzaskowski nie zjadł świerszcza, czyli kto zyskał na warszawskiej debacie

Choć debatę przed wyborami samorządowymi 2024 w Warszawie próbował zdominować Janusz Korwin-Mikke, częstując Rafała Trzaskowskiego świerszczem, bój o wielkomiejski elektorat toczyć się będzie między obecnym prezydentem a Magdaleną Biejat z Lewicy Razem.

Jacek Sutryk: Rafał Trzaskowski zwycięzcą debaty w Warszawie. To czołówka samorządowa

W kampanii niepotrzebnie pojawia się wiele wątków politycznych - mówił w rozmowie z Michałem Kolanką prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Czy w Polsce wróci pobór? Kosiniak-Kamysz: Zasadnicza służba wojskowa tylko zawieszona

Wszystko odbywa się zgodnie z procedurami - mówił w rozmowie z TVN24 wicepremier i minister obrony, Władysław Kosiniak-Kamysz, komentując decyzję o odwołaniu ze stanowiska dowódcy Eurokorpusu gen. Jarosława Gromadzińskiego. Kosiniak-Kamysz był też pytany czy w Polsce powróci zasadnicza służba wojskowa.

Dlaczego Koła Gospodyń Wiejskich otrzymywały pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości?

Jacek Ozdoba, polityk Suwerennej Polski, były wiceminister klimatu, na antenie RMF FM mówił dlaczego z Funduszu Sprawiedliwości, którym zarządzał resort sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, pieniądze trafiały m.in. do Kół Gospodyń Wiejskich.

Ambasadora Rosji nie ma obecnie w Polsce. Siergiej Andriejew wyjechał

Z tego co słyszę sam opuścił nasze terytorium - mówił o ambasadorze Rosji w Polsce, Siergieju Andriejewie, szef MSZ Radosław Sikorski. Wypowiedź ministra doprecyzowała potem przedstawicielka MSZ.

Przeszukanie domu Zbigniewa Ziobry trwało prawie dobę

Urzędnicy i szef kościelnej fundacji od gigantycznej dotacji z Funduszu Sprawiedliwości z zarzutami. Prokuratura daje do zrozumienia, że to samo czeka Zbigniewa Ziobrę.

„Nadzieja zdemobilizowanych”: nowy raport pokazuje ryzyka dla koalicji rządzącej

Jak kształtują się nastroje społeczne przed wyborami samorządowymi? „Rzeczpospolita” poznała wyniki nowych badań dla Fundacji im. Batorego. Wniosek jest jeden: Na horyzoncie są sygnały ostrzegawcze dla rządzącej koalicji.

Wybory samorządowe 2024: Wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Wybory samorządowe 2024: Blisko 190 tys. osób startuje w kwietniowych wyborach samorządowych. Walczą o mandaty w radach gminy, powiatu, województwa a w Warszawie także dzielnicy. Toczy się też walka o fotele wójtów, burmistrzów lub prezydentów.

Trzaskowski na debacie warszawskiej jak zwycięzca. Wiarygodni Wipler i Biejat

Pierwsza debata wszystkich kandydatów na prezydenta stolicy pokazała wachlarz poglądów kandydatów, ale raczej nie wpłynie na decyzje warszawiaków. Zaskoczeniem było słabe wystąpienie kandydata PiS. Dobrze wypadli Magdalena Biejat i Przemysław Wipler.

Sondaż: Polacy nie chcą, aby wojsko NATO weszło na Ukrainę

Polacy nie chcą, aby żołnierze z naszego kraju oraz z innych krajów NATO zostali wysłani na Ukrainę.

Ważne zmiany dla uchodźców z Ukrainy w Polsce. Cel - walka z patologiami

Pobyt czasowy na trzy lata i likwidacja dotowania ośrodków, gdzie mieszka do dziesięciu uchodźców – rząd zmienia zasady dla Ukraińców, by walczyć z patologiami.

Pobór do wojska wraca do Europy. Ochotników jest zbyt mało, by zatrzymać Rosję

Niemcy, Francja i Wielka Brytania zastanawiają się, czy nie przywrócić obowiązkowej służby wojskowej. Ochotników jest zbyt mało, aby odeprzeć rosyjskie zagrożenie.

Rewolucyjne zmiany w pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Znamy plany rządu

Ukraińcy będą mogli się ubiegać o ochronę tymczasową w Polsce, zlikwidowany ma zostać system finansowania wyżywienia i zakwaterowania w małych pensjonatach do dziesięciu osób.

Prokuratura wie wszystko o Funduszu Sprawiedliwości. Dyrektor poszedł na współpracę

Głównym świadkiem prokuratury w śledztwie dotyczącym Funduszu Sprawiedliwości jest Tomasz M., były dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości w resorcie sprawiedliwości.

Spanie z księdzem, stworzenie sekty. Analiza decyzji kard. Kazimierza Nycza w głośnej sprawie

Duchownemu, który pod Warszawą miał założyć sektę, kard. Kazimierz Nycz zakazał podejmowania jakiejkolwiek pracy duszpasterskiej. Sprawa została skierowana do Watykanu. Wyjaśniamy kościelne procedury.

Generał Gromadziński odwołany ze stanowiska. Kontrwywiad ma „nowe informacje”

Służba Kontrwywiadu Wojskowego wszczęła postępowanie kontrolne dotyczące poświadczenia bezpieczeństwa osobowego gen. broni Jarosława Gromadzińskiego – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wielki powrót Zbigniewa Ziobry. PiS nie będzie umierać za Suwerenną Polskę

Przeszukania ABW w domu Zbigniewa Ziobry zaskoczyły Zjednoczoną Prawicę. Oficjalnie PiS będzie broniło kolegów z Suwerennej Polski, ale po cichu liczy, że problem z politykami, którzy mają coraz większe pretensje i ambicje, rozwiążą za niego rządzący.

Woś przed komisją śledczą: Nie jest prawdą, że ja, Ziobro kupiliśmy Pegasusa

W środę przed sejmową komisją śledczą ds. Pegasusa stanął były wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, który przekonywał, że państwo powinno do zwalczania przestępczości dysponować systemem takim jak Pegasus. Polityk odniósł się też do sprawy zakupu oprogramowania Pegasus. - Nie jest prawdą, że Ministerstwo Sprawiedliwości kupiło Pegasusa - mówił. W trakcie posiedzenia w ramach protestu część posłów PiS wyszła z sali.