Mateusz Adamski

Mateusz Adamski

zastępca szefa działu Prawo on-line

Absolwent wydziału prawa na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Z "Rzeczpospolitą" związany od stycznia 2012 roku. Najpierw jako redaktor działu Prawo on-line, a od grudnia 2017 rok zastępca szefa działu Prawo on-line. Przewodniczący kapituły Innowacje w ramach Rankingu Kancelarii Prawnych "Rzeczpospolitej" oraz w ramach Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego "Rzeczpospolitej". Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczynał w mediach lokalnych. W latach 2009-2011 redaktor serwisu gazetaprawna.pl ("Dziennik Gazeta Prawna"). Specjalizuje się w śledzeniu zmian prawnych w Polsce, w tym prawa cywilnego, prawa administracyjnego i tematyce związanej z wykonywaniem zawodów prawniczych. Po godzinach kibic piłki nożnej w wydaniu zarówno krajowym, jak i europejskim. Pasjonuje się również historią XX wieku i średniowieczem.

Konkurs resortu Bodnara: troje kandydatów na trzy miejsca

Od samego początku konkurs na Prokuratora Europejskiego organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości cieszył się nikły zainteresowaniem. Okazuje się, że obecnie na trzy miejsca jest tylko troje kandydatów.

Wynajęty pokój w kosztach firmy? Skarbówka odpowiedziała

Wydatki na wynajęcie lokalu w mieście, w którym przedsiębiorca wykonuje usługi dla klienta można rozliczyć w podatkowych kosztach.

Pomysł resortu zdrowia na pigułkę "dzień po". Są wątpliwości

Rzecznik praw obywatelskich zgłosił uwagi do rozporządzenia ministra zdrowia wprowadzającego program pilotażowy mający na celu ułatwienie dostępu do tzw. tabletki „dzień po”.

Nadchodzi rewolucja w testamentach. Resort Bodnara przedstawił szczegóły

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zmianami w prawie spadkowym. Dotyczą one m.in. przesłanek sporządzenia testamentu ustnego, uregulowania testamentu wojskowego w Kodeksie cywilnym oraz rozszerzenia katalogu podmiotów, które nie mogą być świadkami testamentu.

Ulga na darowizny kościelne dla liniowców? Ekspert: Zaryzykować i skorzystać

Skarbówka wyklucza odliczenie darowizn na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła Katolickiego przez przedsiębiorców na liniowym PIT. Jej stanowiska nie podzielają eksperci. W sprawie ulgi zapadł też korzystny dla liniowców wyrok sądu.

Będą nowe obowiązki dla pracodawców. Chodzi o płodność podwładnych

Pracodawca będzie musiał zapewnić zatrudnionym ochronę przed działaniem czynników, które wpływają negatywnie na rozrodczość kobiet i mężczyzn.

Certyfikat ma ułatwić firmom udział w przetargach publicznych

Certyfikat wykonawcy zamówień publicznych zastąpi szereg dokumentów. Ministerstwo Rozwoju i Technologii rozpoczęło konsultacje projektu.

Wszystko, co trzeba wiedzieć przed II turą wyborów samorządowych

Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia mieszkańcy łącznie 748 gmin i miast w Polsce wybiorą się do lokali wyborczych, aby oddać głos w drugiej turze wyborów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

Adwokatka ze Słupska skazana na 10 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa

Sąd Okręgowy w Słupsku skazał adwokat Katarzynę R. na ponad 10 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa.

Pablo Escobar jako znak towarowy? Jest wyrok unijnego sądu

Imię i nazwisko Pablo Escobar nie mogą zostać zarejestrowane jako unijny znak towarowy - orzekł Sąd Unii Europejskiej. Uznał bowiem, że odbiorcy będą kojarzyć to imię i nazwisko z handlem narkotykami i narkoterroryzmem.