Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Grażyna Błaszczak

Specjalizuje się w tematyce nieruchomości (mieszkaniowych i komercyjnych), budownictwa oraz finansowania inwestycji, kredytów hipotecznych. Redaktor prowadząca wydania papierowe „Nieruchomości” oraz serwis branżowy nieruchomosci.rp.pl. Prowadząca konferencje i spotkania branżowe dotyczące rynku mieszkań oraz nieruchomości komercyjnych. Wcześniej m.in. dziennikarka „Życia Warszawy” oraz „Expressu Wieczornego”. Autorka pierwszych dodatków branżowych o nieruchomościach w dziennikach w latach 90. (np. „Warszawskie tempo”). Wyróżniona m.in. medalem XX-lecia przez Polską Federację Rynku Nieruchomości oraz medalem „Zasłużony dla Polskiego Rynku Nieruchomości PRO AEQUO ET BONO” - Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości.

Nieruchomości

Młodzi też chcą mieć własność

Generacja milenialsów to dominująca dziś grupa nabywców mieszkań – zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Choć są bardziej mobilni niż ich rodzice, nadal chęć posiadania...

Nieruchomości

Czarne owce i czarny PR

Deweloperzy budujący mieszkania mają spory problem. Nie ze sprzedażą, ale z wizerunkiem. – Jakkolwiek byśmy się starali, i tak usłyszymy, że zarabiamy za dużo – twierdzą.

FELIETON

Komercyjne

Rośnie hotel na hotelu

Choć ostatnio średni wskaźnik przychodu na pokój był najwyższy w Trójmieście, to hotele wyrastają jak grzyby po deszczu nie tylko nad morzem.

Wynajem

Nowy gracz na rynku najmu

Na polski rynek najmu luksusowych apartamentów wchodzi firma No.44. Najtańsze lokum z jej oferty kosztuje 2 tys. euro miesięcznie.

Mieszkaniowe

Deweloperzy mają jak w raju?

Prawie co druga złotówka wydawana w Polsce na mieszkanie, trafia na konta deweloperów. Żaden duży kraj w Europie nawet nie zbliża się do tego wyniku.

OPINIA

Opinie z rynku

Bałtyk kusi zyskiem z najmu

Ruchu na rynku mieszkań – i nowych, i używanych – mogłaby pozazdrościć Trójmiastu nawet stolica. I to zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, jak i o wynajem.

FELIETON

Komercyjne

Biuro sterowane telefonem

Dlaczego tzw. konstruktywne podsłuchiwanie jest w firmie potrzebne? Jakie nowinki technologiczne są niezbędne w nowoczesnym biurze?

OPINIA

Mieszkaniowe

Koniec szaleństwa w Gdańsku?

Trójmiasto zanotowało bardzo dobrą sprzedaż mieszkań i wzrost cen. Teraz już powinno być stabilniej. To dobra wiadomość dla kupujących, ale nie dla budujących. Będzie walka o...

TRANSAKCJE

Finansowanie

Więcej chętnych na hipoteki

Średnia wartość indeksu mierzącego popyt na kredyty mieszkaniowe rośnie. Czy bez dopłat do mieszkań z budżetu państwa też tak będzie?

FINANSOWANIE

Wynajem

Czy na najmie da się zarobić więcej

Co trzecie mieszkanie może być kupowane z myślą o czerpaniu zysków z wynajmu. Czy jednak właściciele lokali nie przeliczą się, wystawiając wysokie stawki najmu.

FINANSE

Komercyjne

Makro z nowym centrum

MLP Group przekazało sieci handlowej Makro Polska nowy magazyn o powierzchni ponad 10 tys. mkw. W budowie są kolejne centra dystrybucji dla tej firmy.

Opinie z rynku

Oferują kota w worku. Wolno im

Czy w czasach internetu i wyjątkowo łatwego dostępu do wielu informacji kupującym, sprzedającym i wynajmującym potrzebni są jeszcze pośrednicy nieruchomości?

FELIETON

Komercyjne

Holendrzy postawili na Łódź

Inwestor, który lokuje kapitał funduszy emerytalnych oraz ubezpieczycieli, zadebiutował w Polsce, kupując nieruchomość nie w Warszawie, ale w Łodzi.

INWESTYCJE

Finansowanie

Zarobki kontra raty

Żeby kupić na kredyt 55-metrowe mieszkanie w Warszawie, trzeba zarabiać aż 8 tys. zł na rękę. W Zielonej Górze wystarczy połowa tej kwoty.

FINANSOWANIE
Example Alt
eWydanie