Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Izabela Kacprzak

Absolwentka nauk politycznych i dziennikarstwa Uniwersytetu Œlšskiego

Życie Œlšska

Burza w polskich mózgach

Od jakiegoœ czasu rozmowy z przedstawicielami biznesu, inwestorami, samorzšdowcami sprowadzajš się do najbardziej palšcego problemu – braku wykwalifikowanych pracowników. Nie sš...

Życie Œlšska

Hamowanie w fabrykach

Wstrzymane podwyżki, programy dobrowolnych odejœć, możliwe zwolnienia, rezygnacja z trzeciej zmiany – œlšskie fabryki Fiata i Opla zaciskajš pasa.

Życie Œlšska

Rzšd wzmacnia region

Inwestycje, które majš unowoczeœnić górniczo-hutniczy profil wojewódzkiej gospodarki, zrewitalizować miasta i rozkręcić innowacyjnoœć – co przynosi rzšdowy Program dla Œlšska?

Sšdownictwo

Szykowali się na byłego wiceministra?

Mecenas Michał Królikowski bez zarzutów. Dwaj inni adwokaci za przyjęcie depozytów od podejrzanych z mafii VAT-owskiej z zarzutami prania pieniędzy – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Tylko u nas

Społeczeństwo

Telefon prawdę ci powie

Coraz częœciej to urzšdzenia cyfrowe sš narzędziem lub „œwiadkiem” przestępstwa. Nie ma dowodów, których nie można odnaleŸć - twierdzš informatycy œledczy.

Życie Œlšska

Walka ze smogiem kosztuje

Dotacje na inwestycje antysmogowe, np. termomodernizację budynków czy wymianę pieców, cieszš się ogromnym zainteresowaniem. Do wzięcia tylko w 2018 r. będzie kilkaset milionów...

Edukacja

Nauczyciel choruje na reformę

MEN zablokowało korzystanie z urlopów zdrowotnych przez nauczycieli. Bo ich liczba roœnie lawinowo i drenuje budżet. Zmiany od nowego roku.

Życie Œlšska

Odczarowywanie Beskidów

Pamiętam dzień, gdy ponad 35 lat temu kopalniany autobus po raz pierwszy zawiózł mnie do zasypanego œniegiem Szczyrku. Na nartach marki Polsport próbowałam wjechać na górę na...

Życie Œlšska

Kłótnia o podatek

Osiem górniczych gmin żšda od miasta Katowice zwrotu podatku od sprzedaży kopalń. Sprawa najprawdopodobniej zakończy się w sšdzie.

Example Alt
eWydanie