Jacek Nizinkiewicz

Kraj

"Prezydent nie powinien zaskakiwać PiS"

Jest szansa, że na następnym posiedzeniu Sejmu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS zostaną przegłosowane - mówi w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem wiceminister kultury Jarosław...

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Polityka

PO nie jest zwolennikiem sankcji

Większość w Parlamencie Europejskim domaga się uruchomienia art. 7 przeciw Polsce, czyli unijnej broni atomowej – mówi eurodeputowany Janusz Lewandowski z Platformy Obywatelskiej.

ROZMOWA "RZECZPOSPOLITEJ"

Polityka

KOD chce znieważyć święte miejsce

Lech Wałęsa wpisał się w obóz zdrady narodowej i to powinno znaleźć się w podręcznikach – mówi Janusz Śniadek, były przewodniczący Solidarności, poseł PiS. - Ubolewam, że na...

ROZMOWA "RZECZPOSPOLITEJ"

Polityka

Westerplatte bez prezydenta

1 września o 4.40 rano prezydent Andrzej Duda będzie w Wieluniu. Jego poprzednicy obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej zaczynali od Westerplatte.

Polityka

Bugaj: Sympatia do PiS mi przeszła

Jeśli prezes nie poradził sobie z traumą, powinien odejść z polityki – uważa Ryszard Bugaj, były doradca Lecha Kaczyńskiego i były członek Narodowej Rady Rozwoju.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Polityka

Brakuje wyjaśnień szefa MON

- Ludzie nie wychodzą na ulicę dla opozycji. Robią to, bo nie chcą być traktowani jak idioci. Chcą chronić swoją wolność – mówi Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Muzyka

Najpikantniejsza noc roku

Red Hot Chili Peppers zagrali w Krakowie najlepszy koncert z dotychczasowych w Polsce i zaprezentowali listę utworów, której może nam pozazdrościć reszta świata.

Example Alt
eWydanie