Tomasz Furman

Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów doradztwa inwestycyjnego w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu, makler papierów wartościowych, dziennikarz.

Koleje

OT Logistics mocno poprawił wyniki

Konsolidacja będąca następstwem wcześniejszych akwizycji spowodowała mocny wzrost przychodów i zysków grupy. Kolejne kwartały mogą być jeszcze lepsze.

Energianews

Słabsze marże w rafineriach

Większość wskaźników makroekonomicznych w PKN Orlen, Grupie Lotos i MOL Group zanotowała w październiku spadek, zarówno licząc rok do roku jak i miesiąc do miesiąca.

Energianews

MOL Group negatywnie zaskoczył

W III kwartale koncern zanotował dość duży spadek zysków. To efekt gorszych wyników na działalności petrochemicznej i rafineryjnej. W Budapeszcie kurs akcji mocno spada.

Energianews

Serinus zrestrukturyzował dług

Spółka prowadząca działalność poszukiwawczo-wydobywczą w zakresie ropy i gazu na ternie Tunezji i Rumunii podpisała z EBOR nowe umowy dotyczące spłaty dwóch kredytów.

Energianews

Lotos znów mocno poprawił wyniki

Duży popyt na paliwa, wysokie marże, rekordowy przerób ropy, to główne czynniki mocnego wzrostu zysków w III kwartale. Niepokoją za to możliwe opóźnienia przy projekcie EFRA.

Energianews

PGNiG inwestuje w Skórczu

Koncern rozbuduje stację regazyfikacji LNG, dzięki czemu powstanie elektrociepłownia wytwarzająca w skojarzeniu prąd i ciepło. Ma zyskać biznes, mieszkańcy i środowisko.

Ropa

Rosną przychody i zyski Unimotu

Spółka poprawiła przede wszystkim wyniki w segmencie handlu autogazem, zarówno pod względem wolumenu i wartości sprzedaży, jak i czystego zarobku.

Energianews

PKN Orlen znów poprawił wyniki

Płocki koncern zwiększył przychody i zyski na każdym poziomie prowadzonej działalności m.in. dzięki wysokiej sprzedaży i sprzyjającemu otoczeniu. Rynek liczył jednak na nieco...

Energianews

MOL ma kolejną ważną umowę

Koncern podpisał kontrakt z thyssenkrupp Industrial Solutions na produkcję polioli polieterowych i glikolu propylenowego. To kolejny krok w kierunku rozwoju petrochemii.

Koleje

Kopalnie mają kolejowy problem z węglem

PKP Cargo udostępnia za mało węglarek – twierdzą przedstawiciele kopalń. Pogłębia to problemy spółek ze sprzedażą surowca. Rozładowaniem zatoru na torach zajmą się ministrowie.

Koleje

PKP Cargo rozbuduje Małaszewicze

Grupa chce zwiększyć możliwości przeładunkowe terminalu przy granicy z Białorusią. Zawarto właśnie umowę na wykonanie studium wykonalności i projektu budowlanego.

Wywiady

Przyszłość jest w biopaliwach

W naszym kraju udział biokomponentów będzie rósł, bo wymuszają to restrykcyjne przepisy dotyczące ograniczenia misji CO2 do atmosfery – mówi prezes Wratislavii-Biodiesel...

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Energianews

Wysokie marże w Lotosie i Orlenie

We wrześniu szczególnie wysoki poziom marże rafineryjne osiągnęły w gdańskim koncernie. W efekcie kurs mocno wystrzelił do góry. Rośnie też cena walorów PKN Orlen.

Energianews

Pełna moc turbiny gazowej PKN Orlen

Koncern zrealizował kolejny etap inwestycji związanej z uruchomieniem bloku gazowo-parowego w Płocku. W efekcie krajowa sieć otrzymała nowe dostawy prądu.energii elektrycznej

Koleje

PKP Cargo zwiększa przewozy

Kolejowa grupa transportuje coraz więcej kamienia, paliw, kontenerów, metali, towarów z grupy pozostałe ładunki oraz innych artykułów chemicznych.

Energianews

Sukces emisji PKN Orlen

Inwestorzy złożyli zapisy na prawie 4,3 mln obligacji detalicznych serii A płockiego koncernu. Tymczasem w ofercie było ich tylko 2 mln.

Example Alt
eWydanie