Przemysław Tychmanowicz

Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarz

Giełda

Sesja dla byków

Początek tygodnia na GPW rozczarował. WIG20 stracił w poniedziałek ponad 1 proc. w związku z czym do wtorkowej sesji inwestorzy przystępowali w nie najlepszych nastrojach.

Finanse

Kruk inwestuje w Hiszpanii

Firma windykacyjna Kruk wygrała przetarg na zakup portfela wierzytelności na rynku hiszpańskim. Jego wartość nominalna to 230 mln euro czyli około 1 mld zł.

Giełda

GPW: błyskawiczne zgody KNF

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na objęcie przez Izabelę Olszewską oraz Piotra Borowskiego funkcji członków zarządu GPW.

Blogi

Bez zaufania do rynku ani rusz

To po prostu musiało się tak skończyć. Wiara w to, że problemy firmy windykacyjnej GetBack nie odbiją się na innych uczestnikach szeroko rozumianego rynku finansowego, była po...

Finanse

Paweł Gruza za Piotra Nowaka w KNF

Minister Finansów Teresa Czerwińska odwołała z Komisji Nadzoru Finansowego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Piotra Nowaka, który zasiadał w Komisji jako...

Finanse

GetBack zyskuje na Novej Giełdzie

Zgodnie z zapowiedziami, na Novej Giedzie ruszył w poniedziałek handel opcjami konwertowanymi na tokeny związane z GetBackiem. Start notowań okazał się imponujący.

Finanse

GetBack na Novej Giełdzie

Akcje GetBacku na GPW wciąż są zawieszone na GPW, ale już niedługo opcjami konwertowalnymi na tokeny związanymi z GetBackiem będzie można handlować na Novej Giełdzie.

Giełda

GPW opracowała nową strategię

Rada Giełdy przyjęła zaktualizowaną strategię GPW, która ma obowiązywać do 2020 r. Jej główne założenia są zbieżne z tymi ze strategii utworzonej w 2014 r.

Giełda

GPW uzupełniła skład zarządu

Znane są już wyniki konkursu na członków zarządu GPW. Marek Dietl, szef warszawskiego parkietu, będzie miał okazję współpracować z osobami, które mają już spore doświadczenia na...

Example Alt
eWydanie