Przemysław Tychmanowicz

Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarz

Giełda

WIG20 znowu pod kreską

WIG20 przez długą część dnia był zyskiwał na wartości. Sytuacja zmieniła się w ostatniej godzinie handlu.

Finanse

Konkurs na szefa KDPW anulowany

Konkurs na prezesa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych został anulowany – wynika z informacji „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”.

Tylko u nas

Finanse

GetBack odzyskuje coraz więcej

Windykator poinformował, że w ciągu trzech kwartałów łączna wartość spłat z zarządzanych przez niego portfeli wyniosła 866,6 mln zł. Jest to o 74 proc. więcej niż rok wcześniej.

Finanse

Krajowy Depozyt dotrzymał terminu

Skończyło się tylko na strachu. Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych w piątek złożył w KNF wniosek o autoryzację. Obowiązek taki nakładały unijne regulacje.

Giełda

Marek Dietl prezesem GPW

Potwierdziły się informacje „Rzeczpospolitej”. KNF jednogłośnie zatwierdziła Marka Dietla na stanowisku prezesa GPW.

Giełda

Zbliża się koniec bezkrólewia na GPW

Na wtorek zaplanowane jest kolejne posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego, które prawdopodobnie okaże się kluczowe w kontekście akceptacji kandydata na szefa warszawskiego...

Giełda

Spadkowe otwarcie dnia

Kolor czerwony coraz częściej gości na GPW. Czy piątkowa sesja wleje w serca inwestorów trochę nadziei?

Giełda

Nowe indeksy giełdowe

GPW zaczyna publikacje indeksów mWIG40TR oraz sWIG80TR. Będą one uwzględniały nie tylko zmiany cen spółek wchodzących w ich skład, ale też m.in. wypłacane przez nie dywidendy.

Finanse

Złe długi nadal dają nieźle zarobić

Większości firm trudniących się odzyskiwaniem długów w I półroczu udało się poprawić osiągnięcia z ubiegłego roku. Branża jest na fali, chociaż zagrożeń też nie brakuje.

Giełda

Maklerzy w trasie objazdowej po kraju

Inwestorzy, którzy chcą zwiększyć poziom swojej wiedzy giełdowej, w tym roku nie powinni mieć z tym większego problemu. Oferta brokerów jest bowiem bardzo bogata.

Giełda

GPW: Powtórka z rozrywki

Środowa sesja była niemal kopią tej wtorkowej. Mieliśmy obiecujący pierwszą połowę dnia i drugą, która znowu rozczarowała.

Finanse

Biliony mogą odpłynąć

Zagraniczne podmioty mogą przejąć funkcje polskiej instytucji odpowiadającej za bezpieczeństwo obrotu akcjami i obligacjami.

Giełda

Forex dzieli maklerów i nadzór

Nadzorca oraz brokerzy przypominają małżeństwo z przymusu. Obie strony za sobą nie przepadają, ale muszą razem żyć. Przepis na kłopoty jest więc gotowy.

Biznes

Kruk przebił 200 mln zł

Lider rynku windykacyjnego w I półroczu miał prawie 217 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie rok wcześniej było to 111,3 mln zł

Giełda

Szukamy dobrych analityków

Gościem piątkowego programu #PROSTOzPARKIETU był Grzegorz Zawada, świeżo upieczony wiceprezes Noble Securities, którego pytaliśmy m.in. jakie wyzwania czekają go w nowym miejscu...

#PROSTOzPARKIETU

Giełda

Czerwono w Europie

Tak jak wskazywało zachowanie kontraktów terminowych, europejskie indeksy rozpoczęły dzień od wyraźnej przeceny.

Giełda

Grube ryby nie lubią sieci

Część inwestorów indywidualnych wciąż ceni sobie bezpośredni kontakt z maklerami przy składaniu zleceń na GPW. Dotyczy to przede wszystkim tych z zasobniejszymi portfelami.

Example Alt
eWydanie