Piotr Górski

Prof. Zbigniew Gaciong: Chcę ukończyć moje projekty

Zwiększanie liczby lekarzy nie powinno odbywać się kosztem obniżania jakości kształcenia – mówi prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Piotr Górski: Obrażanie prymasa Wyszyńskiego, czyli pierwsza poprawka według YouTube’a

Mało kogo spoza USA stać na wytoczenie właścicielom serwisu YouTube sprawy sądowej. Może czas więc na rozwiązania prawne, które pozwolą Polkom i Polakom ścigać autorów materiałów w kraju, w którym się je ogląda?

Zdrowie to nie tylko brak choroby

Polska wydaje na zdrowie najmniej na głowę mieszkańca w Unii Europejskiej. Tak mówią dane OECD.

"Otello" w Poznaniu: Miłość, zazdrość, zbrodnia, również w poczuciu klaustrofobii

W sobotni wieczór, na scenie w gmachu pod Pegazem w Poznaniu ponownie, w nowej inscenizacji, wystawiona zostanie opera "Otello"- jedno z najwspanialszych dzieł Giuseppe Verdiego.

"Do polskiego systemu trafiło 3500 zakażonych z Ukrainy". Profesor Justyna Kowalska o aktualnej sytuacji na froncie wojny z epidemią HIV i AIDS

W Warszawie trwają obrady Europejskiego Towarzystwa Klinicznego ds. AIDS. Współprzewodniczą im dwie Polki. O tym, jak wyglądają obecnie statystyki, profilaktyka i leczenie zakażeń HIV w Polsce opowiada prof. dr hab. n. med. Justyna Kowalska.

Rośnie liczba żyjących z HIV w Polsce

Mimo nowoczesnego leczenia w Polsce pacjenci wciąż umierają na AIDS, a liczba nosicieli HIV stale rośnie. Jest ich w tej chwili około 18 tys. – ponad 80 proc. więcej niż w 2012 r. Co roku diagnozowanych jest 1600 nowych przypadków.

Aresztowanie Prymasa Polski. W środku nocy na Miodowej zapalono wszystkie światła

Dokładnie 70 lat temu - 25 września 1953 komunistyczne władze Polski zdecydowały się na ruch nieznany w dziejach Kościoła. Aresztowały Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Pogromczyni glejaka. Profesor Bożena Kamińska-Kaczmarek o swojej pracy i życiu prywatnym

Polska naukowczyni jest autorytetem w świecie neuroonkologów i neurobiologów badających środowisko rozwoju nowotworów. Odkryła mechanizmy, poprzez które glejak złośliwy przeprogramowuje komórki odpornościowe w komórki wspierające rozwój nowotworu. Wymagająca i mocno angażująca praca jest jej pasją. W mistrzowski sposób łączy ją z życiem prywatnym.

Debata „Jakość życia pacjentów z chorobami rzadkimi i neurologicznymi”. Szlachetna uważność wobec chorych

Dostęp do nowoczesnych terapii w chorobach rzadkich i ultrarzadkich to poprawa jakości życia pacjenta.

Papierosy dziurawią polski budżet na 92 mld zł rocznie

Palenie jest kosztowne. To nie tylko kwestia leczenia, ale także koszty zwolnień lekarskich, z których palacze korzystają częściej i dłużej niż osoby niepalące.