Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piotr Zajšc

Absolwent ekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Giełda

Czwarta spadkowa sesja z rzędu

Kolor czerwony coraz bardziej zadomawia się na warszawskim parkiecie. W czwartek pod kreskš zakończyły sesję wszystkie indeksy. WIG20 na fixingu stracił prawie 1 proc.

Giełda

GPW: Opór odstraszył byki

WIG20 zaczšł czwartek od zniżek i ma za sobš już trzy spadkowe sesje. Jak na razie oddala się scenariusz wybicia górš z formacji podwójnego dna.

Giełda

Wystrzał w końcówce

30 minut wystarczyło bykom, by wycišgnšć WIG20 na sesyjny szczyt i zakończyć dzień 1-proc. wzrostem. Duża w tym zasługa jednej spółki. Niestety pozostałe segmenty rynku takiego...

Giełda

Indeksy na plusie na koniec kwietnia

Szeroki WIG wzrósł w poniedziałek o 0,6 proc., a cały kwiecień zakończył wzrostem o 2,7 proc. Potwierdziły się więc statystyki z przeszłoœci, zgodnie z którymi czwarty miesišc...

Giełda

Kolejne podejœcie pod 2300 pkt

Poniedziałkowy poranek przyniósł silnš zwyżkę WIG20. Indeks rósł po 15 minutach o 0,9 proc. do 2296 pkt. Tydzień znakomicie zaczęli producenci gier.

Giełda

WIG20 tańczy przy 2300 pkt

Poczštek czwartkowej sesji przyniósł spadek indeksu blue chips o 0,3 proc. do 2308 pkt. Notowania przebywajš w krótkoterminowej konsolidacji. Inwestorzy czekajš na dane.

Giełda

Warszawie daleko do Europy

WIG20 zyskał we wtorek tylko 0,3 proc., a mWIG40 i sWIG80 zaliczyły spadki. 5 spółek znalazło się na rocznym maksimum, a 17 na minimum.

Giełda

Rynek żyje GetBackiem

WIG20 zaczšł tydzień od spadków, a wtorkowš sesję od lekkich zwyżek. W ostatnich dniach zachowanie rynku zeszło na plan dalszy, podobnie jak tweety Trumpa i konflikt w Syrii.

Giełda

Niezły wyczyn warszawskich byków

Od poczštku kwietnia do poczštku pištkowej sesji WIG20 wzrósł o 4,7 proc. Indeks może dziœ przerwać sekwencję coraz niższych szczytów. Uda się?

Giełda

WIG20 forsuje linię trendu spadkowego

Indeks blue chips rósł rano o 0,7 proc. do 2277 pkt. Rynkom pomaga ocieplenie stosunków na linii USA – Chiny, choć na razie sprowadza się ono do słownych pozytywów.

Giełda

Szykuje się nerwowa sesja na GPW

Czwartkowa sesja przyniosła powiew optymizmu. Indeks blue chips wzrósł o 1,9 proc. do 2243 pkt i po raz pišty obronił wsparcie na 2200 pkt. Zachowanie kontraktów na S&P500,...

Giełda

Marne pocieszenie na koniec miesišca

WIG20 wzrósł w czwartek tylko o 0,3 proc. do 2210 pkt. Na fixingu oddał siedem punktów i ostatecznie zakończył dzień na sesyjnym minimum. Nadzieja w lokalnym wyprzedaniu i...

Giełda

Spadkowa seria przerwana

WIG20 wzrósł we wtorek o 1,05 proc. do 2272 pkt. Na szerokim rynku przewagę miały jednak niedŸwiedzie. 21 spółek wyznaczyło co najmniej roczne minimum notowań.

Giełda

WIG20 najniżej od roku

Indeks dużych spółek ma za sobš pięć spadkowych sesji z rzędu. Wczoraj dotarł do poziomu 2248 pkt. Tak nisko nie był od kwietnia 2017 r. Co czeka nas dziœ?

Giełda

Amerykanie popsuli nastroje

Słabe otwarcie sesji na Wall Street spowodowało spadek notowań w końcówce sesji na GPW. WIG20 zanurkował ostatecznie o 0,7 proc. do 2335 pkt.

Giełda

Marny zapał warszawskich byków

Niska zmiennoœć, niskie obroty, 2 spółki z co najmniej rocznym maksimum i 16 z analogicznym minimum – tak w skrócie można podsumować wtorkowš sesję na GPW.

Giełda

Sygnał sprzedaży nadal aktywny

Tydzień na GPW zaczšł się od odreagowania spadków. W poniedziałek WIG20 wzrósł o 0,7 proc. do 2330 pkt, a wtorkowš sesję zaczšł 0,4 proc. wyżej.

Giełda

WIG20 oddala się od wsparcia

Indeks dużych spółek zyskał we wtorek 0,5 proc. i był jednym z silniejszych indeksów w Europie. Duża w tym zasługa informacji o fuzji PKN Orlen i Lotosu.

Giełda

Wzrostowe otwarcie notowań

Zwyżki na Wall Street i w Azji, a także wczorajsze informacje, że w Niemczech uda się wreszcie stworzyć rzšdowš koalicję pozwoliły rozpoczšć œrodowš sesję na GPW w zielonych...

Giełda

Uœpiony rynek akcji

Poczštek tygodnia na warszawskiej giełdzie przyniósł uspokojenie nastrojów, widoczne na wykresach indeksów w postaci niskiej zmiennoœci i niewielkich obrotów.

Giełda

Niska zmiennoœć na starcie

Brak sesji na Wall Street i w Chinach sprawiły, że wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się z poziomów zbliżonych do poniedziałkowego zamknięcia.

Finanse

WIG20 wrócił do œredniej

Dzięki zwyżkom na Wall Street udało się zakończyć wtorkowš sesję optymistycznym akcentem. WIG20 wzrósł o 0,7 proc. i wrócił do 200-sesyjnej œredniej kroczšcej.

Giełda

Wsparcia zaczynajš pękać

Pierwsza połowa wtorkowej sesji na GPW to próba oddalenia się od porannych minimów. Indeks WIG20 z trudem broni œredniej kroczšcej z 200 sesji i jest w gronie najsłabszych...

Giełda

To zdrowa korekta

Maciej Morawski, analityk TMS Brokers, uważa, że poniedziałkowe tšpnięcie na Wall Street może wyjœć rynkom na dobre.

Giełda

Wall Street cišgnie Warszawę w dół

Tak, jak można było się spodziewać – silne spadki na Wall Street zaowocowały kiepskim otwarciem notowań w Europie, w tym w Polsce. WIG20 spadał na starcie sesji nawet o 100 pkt...

Giełda

Zwyżki na starcie sesji

Słabszy od oczekiwań odczyt indeksu PMI dla polskiego przemysłu (54,6 pkt wobec oczekiwanych 55,3 pkt) nie przeszkodził warszawskim bykom w uzyskaniu przewagi na poczštku...

Giełda

Rekordowa sesja w Warszawie

Musieliœmy czekać 11 lat, by indeks WIG wyrównał rekord wszech czasów z 2007 r., czyli 67 772 pkt. Stało się to na poczštku wtorkowej sesji.

Giełda

Odpoczynek po rekordzie

Pierwsza częœć œrodowej sesji upływa w spokojnej atmosferze. Główne indeksy oscylujš przy poziomach wtorkowych zamknięć.

Giełda

WIG20 blisko 200-sesyjnej œredniej

Druga połowa poniedziałkowej sesji przyniosła wyraŸne ożywienie w obozie warszawskich niedŸwiedzi. Efekt? Główne indeksy zakończyły dzień pod kreskš.

Example Alt
eWydanie