Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Andrzej Pałasz

Finanse

Aktywa OFE poszły ostro w górę

W ubiegłym roku wartoœć aktywów funduszy emerytalnych mocno wzrosła. Jest to głównie zasługa hossy na największych spółkach warszawskiego parkietu, które również w tym roku...

Giełda

WIG20 zaliczył kolejny wzrostowy tydzień

Ostatnia sesja minionego tygodnia była doœć spokojna. Przez większoœć czasu WIG20 znajdował się nad poziomem 2540 pkt. Nastroje popsuły się po południu. Przez godzinę notowania...

Giełda

Kontynuacja czwartkowych wzrostów

Po czwartkowej zwyżce, kiedy WIG20 powrócił na wzrostowš œcieżkę po dwóch dniach przerwy, ostatni dzień drugiego tygodnia nowego roku rozpoczyna się na też zielono.

Giełda

Podaż wykorzystała niskš aktywnoœć

Ostatnia sesja 2017 r. kończy się istotnymi spadkami na WIG20, który zszedł do pułapu 2461 pkt. Warto jednak pamiętać, że o tej porze przed rokiem indeks blue chips był na...

Giełda

Realizacja zysków

Po mocnym poczštku tygodnia wtorkowa sesja przyniosła korektę, ale ważne poziomy zostały utrzymane.

Giełda

Spokojnie na GPW

Główny indeks warszawskiej giełdy z rana œwieci na zielono jednak obroty nie wskazujš na to, by doszło dziœ do jakichœ większych zmiennoœci.

Giełda

Trudny poczštek

WIG20 na starcie œrodowej sesji zniżkuje o 0,2 proc., do 2409 pkt. Jednak w kolejnych minutach ożywia się strona popytowa.

Giełda

WIG20 w czołówce

Główny warszawski indeks w czwartek kontynuował zwyżki. Udało się przebić okršgły poziom 2500 pkt.

Giełda

WIG20 w górę dzięki bankom

Po słabej formie z zeszłego tygodnia indeks blue chips w poniedziałek zaczyna od istotnych wzrostów. Po dwóch kwadransach od rozpoczęcia handlu zwyżkuje o blisko 0,5 proc., do...

Giełda

WIG20 zaczyna na czerowno

W kilka minut po rozpoczęciu notowań WIG20 zniżkuje o 0,03 proc., do 2512 pkt. Taki scenariusz był do przewidzenia po wczorajszej sesji.

Giełda

Niezły poczštek na GPW

Czwartkowy handel na warszawskiej giełdzie rozpoczyna się od lekkich wzrostów. WIG20 sięga 2351 pkt i ma szanse na szóstš wzrostowš sesję z rzędu.

Giełda

Zielony start na GPW

Poczštek czwartkowej sesji stoi pod znakiem wzrostów na warszawskich parkiecie. Sprzyjajš im dobre wyniki spółek.

Giełda

Uspokojenie na GPW

WIG20 z rana zwyżkuje o około 0,5 proc., do 2481 pkt. Po kilku trudnych w ostatnich dniach sesjach dziœ jest szansa na odreagowanie częœci spadków.

Biznes

ASM: warunki sprzyjajš rozwojowi

Przychody spółki w I półroczu wzrosły w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem o 10 proc., do 89,2 mln zł. Zysk netto w tym samym czasie spadł o 35 proc., do 2 mln zł.

Giełda

Szansa na odbicie

Czwartkowa sesja, podobnie jak wszystkie w tym tygodniu, zakończyła się spadkiem indeksu WIG20.

Giełda

Mocny poczštek na GPW

Na otwarciu œrodowej sesji WIG20 zyskuje około 0,79 proc. i znów jest nad okršgłym poziomem, sięga ponad 2517 pkt.

Giełda

WIG20 dalej w górę

Po wczorajszym wystrzale indeksu blue chips pištkowa sesja zaczyna się od silnego ruchu na północ. Kilka minut po otwarciu główny warszawski indeks zwyżkuje o 0,65 proc., do...

Biznes

Nextbike rusza na podbój Skandynawii

Operator sieci miejskich wypożyczalni rowerów podpisał umowę licencyjnš umożliwiajšcš działalnoœć w Norwegii, Finlandii i Islandii. Spółka zamierza wystartować w pierwszych...

Giełda

Realizacja zysków

Po wczorajszej bardzo udanej sesji dla warszawskich inwestorów œrodowy handle zaczyna się od spadku WIG20 sięgajšcego 1 proc.

Giełda

Poczštek na minusie

Od spadków zaczynamy sesję na warszawskim parkiecie. W gronie blue chips na zielono œwiecš jedynie Energa, CCC oraz PKN Orlen i PZU.

Biznes

Nastroje w firmach znów się poprawiajš

Po krótkotrwałym okresie spowolnienia wskaŸniki oceny bieżšcej i przyszłej koniunktury biznesowej ponownie rosnš w dynamicznym tempie – pokazuje Indeks Optymizmu Przedsiębiorców.

Example Alt
eWydanie