Marcin Piasecki

Debata "Rzeczpospolitej". Budowa skutecznego sojuszu nigdy się nie kończy

Jaki jest bilans 25 lat obecności Polski w pakcie północnoatlantyckim? W jakiej kondycji jest obecnie NATO? Jakie są najważniejsze wyzwania dla sojuszu w kontekście wojny w Ukrainie? O tym rozmawiali goście „Rzeczpospolitej” podczas debaty „25 lat obecności Polski w NATO – dorobek – teraźniejszość – przyszłość”.

Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce: Ludzie chcą być na targach

Mamy rekordowe przychody i zyski. Niestety, wygląda na to, że nie będziemy mogli ich przeznaczyć na inwestycje, gdyż po pieniądze sięgnie właściciel, czyli miasto – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Jak przyspieszyć innowacyjność

Polskiej gospodarce potrzeba spójnej polityki innowacyjnej, którą współtworzyliby przedsiębiorcy. Inaczej stracimy wiele biznesowych szans.

Marcin Piasecki: Sztuczna awantura o unijne dotacje na produkcję amunicji tylko potwierdza stan naszej zbrojeniówki

Jak wzmacniać przemysł obronny, kiedy prezesi najważniejszej spółki z branży zmieniają się co rok? A nowa strategia z reguły pojawia się z nową władzą? W tej sytuacji nie powinna dziwić kompromitacja zbrojeniówki w wyścigu po unijne pieniądze.

Marcin Piasecki: Militarny i polityczny wymiar NATO. Bezpieczeństwo w cieniu Rosji

To można powtarzać w nieskończoność. Wejście Polski do NATO było jednym z najbardziej doniosłych i najbardziej korzystnych wydarzeń w historii naszego kraju. Czy można znaleźć minusy tego, co się wydarzyło ćwierć wieku temu? Szukałem, nie znalazłem.

Grażyna Aniszewska-Banaś z SGH: MBA zmieniają się razem z biznesem

Inwestować w studia MBA powinno się przede wszystkim dla wiedzy. Sam dyplom nie jest przepustką do sukcesu – mówi prof. Grażyna Aniszewska-Banaś z SGH, dyrektor programu Canadian EMBA

Jak start-upy mogą wyjść z finansowego zakrętu

Do polskich start-upów w ostatnich miesiącach płynęło znacznie mniej pieniędzy od inwestorów niż wcześniej. Dlaczego tak się działo? Co należy zmienić, aby wsparcie dla młodych, innowacyjnych firm wzrosło?

Polski przemysł obronny trzeba włączyć do krwiobiegu światowej zbrojeniówki

Warto przemyśleć i zmienić strategię poprzedniej ekipy rządowej, która mnóstwo sprzętu wojskowego kupowała za granicą, „z półki”. Wpływ takich zakupów na rozwój naszego przemysłu obronnego był w najlepszym razie niewielki.

Kathy Warden: Polska jako pierwsza poznaje najnowszą broń

Jesteśmy w stanie zaproponować Polsce rozwiązania z prawie całego naszego portfolio, odpowiadając na potrzeby rozbudowy zdolności obronnych waszych sił zbrojnych – mówi Kathy Warden, prezes Northrop Grumman Corporation.

Kampania ma wesprzeć pracujące matki

Co druga pracująca matka w Polsce nadal pracuje, kiedy jest przeziębiona lub ma grypę - kampania „MAMY czas na zdrowie” ma wesprzeć aktywne zawodowo matki w realizacji ich prawa do odpoczynku w czasie choroby.