Piotr Mazurkiewicz

Absolwent politologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, dziennikarz, publicysta.

Handel

Niedziel na zakupy ma ubywać

Ograniczenia zaczną obowiązywać od marca 2018 r. i będą stopniowo rozszerzane. Sklepy będą szukały sposobów na obejście niejasnych przepisów.

Blogi

Niedzielny strzał w stopę

PiS prze do uchwalenia zakazu handlu w niedzielę mimo sprzeciwu społecznego i niezadowolenia partnerów społecznych. Lekcja węgierska niczego go nie nauczyła.

Handel

Jak remontować, to w grudniu

W końcówce roku rekordy notuje nie tylko sprzedaż artykułów na prezenty. Także dla marketów budowlanych to rewelacyjny okres.

Handel

Szturm internautów w Czarny Piątek

Co roku liczba kupujących w internecie w ten dzień rośnie o ponad 20 proc. W 2016 r. na zakupy ruszyło ponad 7 mln internautów. To początek zakupowego weekendu, którego...

Wywiady

Internet ma swoje prawa

Nie da się dzisiaj walczyć o klienta wyłącznie w sieci albo sklepach tradycyjnych. Oba segmenty muszą być połączone – mówi Pieter Haas, prezes grupy MediaMarktSaturn,

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Blogi

Nierychliwy UOKiK, zniecierpliwione firmy

Firmy muszą zgłosić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów transakcje przejęcia innego przedsiębiorstwa, jeśli ich łączny obrót na świecie przekracza 1 mld euro. W Polsce...

Handel

Święta bardziej po amerykańsku

Sezon zakupów bożonarodzeniowych w ostatnich latach zaczynał się coraz wcześniej. W tym roku więcej firm czeka z promocjami do tzw. czarnego piątku.

Rolnictwo

Mniej mięsa, lepszy klimat

Organizacje ekologiczne chcą, aby podczas Światowej Konferencji Klimatycznej w Bonn rozmawiać także na temat warunków przemysłowej hodowli zwierząt.

Handel

Bliżej zakazu handlu w niedzielę

Sejmowa komisja przyjęła mocno zmieniony obywatelski projekt ustawy, który ma zamknąć sklepy w ten dzień. Ma wejść w życie od 1 stycznia 2018 r.

Biznes

Sklepy wchodzą do smartfonów

Bardzo szybko rośnie udział zakupów przez urządzenia mobilne. To przyszłość nie tylko branży handlowej, ale też usług czy rozrywki.

Example Alt
eWydanie