Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Jacek Marczyński

krytyk muzyczny

Muzyka

Muzyka z dodatkiem hashtaga

Jak sieć wpływa na muzykę, którš tworzymy? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć rozpoczynajšcy się w pištek we Wrocławiu festiwal Musica Polonica Nova.

Festiwal Beethovena

Muzyka, która pochodzi od Boga

Wieczór amerykańskiego dyrygenta Leonarda Slatkina i katowickiej orkiestry to zdarzenie, które przejdzie do historii Wielkanocnego Festiwalu Beethovenowskiego.

Wielkanocny Festiwal Beethovenowski

Festiwal Beethovena

Lekcja polskoœci

Amerykanin Lawrence Foster i kolejna młodzieżowa orkiestra na tegorocznym festiwalu. Okazało się, że podczas takiego spotkania mogš czegoœ nauczyć się obie strony.

Teatr

"Widma": Mankamenty narodowego obrzędu

Słusznie „Widma” Moniuszki znalazły się w programie Wielkanocnego Festiwalu Beethovenowskiego w wyjštkowym, rocznicowym 2018 roku. Szkoda, że w doœć kontrowersyjnej wersji.

Muzyka

Mistrz z ulicy Mazowieckiej

Fryderyk Chopin zagrał 17 marca 1830 roku w Teatrze Narodowym na własnym fortepianie, co nie znaczy, że trudno było w owym czasie w Warszawie o dobry instrument.

Muzyka

Swingujšcy Krystian Zimerman

Występ Krystiana Zimermana na inaugurację Wielkanocnego Festiwalu Beethovenowskiego to dowód, że czasami dobrze, jak wielka osobowoœć wykonawcy dominuje nad kompozytorem.

Plus Minus

Odbudowany instrument

Uroczysty koncert 17 marca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w 188. rocznicę pierwszego publicznego występu Fryderyka Chopina, da okazję posłuchania wyjštkowego brzmienia...

Muzyka

Magia, historycznych brzmień

Ciekawe, jak potoczyłyby się losy kompozytora, gdyby rozwój przemysłowej produkcji w Europie nie spowodował mody na fortepiany.

Muzyka

Emocje dostrzeżone w lustrze

Mariusz Tarkawian wzbogacił swym tegorocznym projektem galerię festiwalowych plakatów.

22 WIELKANOCNY FESTIWAL LUDWIGA VAN BEETHOVENA

Muzyka

Goœcie podróżujš po Polsce

Festiwalowe życie toczy się nie tylko w salach koncertowych Warszawy. Jest znacznie bardziej różnorodne.

22 WIELKANOCNY FESTIWAL LUDWIGA VAN BEETHOVENA

Teatr

Jak ożenić opiekuna

Wdzięk, muzykalnoœć oraz sporš dawkę humoru oferuje studenckie przedstawienie w Teatrze Collegium Nobilium.

Teatr

Trudna droga od kiczu do sztuki

„Œpiewacy norymberscy” to wrzucenie widza w otchłań, by łowił rzeczy cenne i banalne. Tych pierwszych jest na szczęœcie więcej.

Teatr

Podejrzanie łagodna władza

„Łaskawoœć Tytusa” jest najbardziej dziœ aktualnš, z podtekstem politycznym, operš Mozarta. Udowadnia to spektakl Marka Weissa.

Muzyka

Jedenastka lepsza od jedynki

XI Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek. Tegoroczna edycja będzie inna od dziesięciu wczeœniejszych.

Example Alt
eWydanie