Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Banki

BOΠze sporym wzrostem zysku

Wprawdzie Bank Ochrony Œrodowiska w całym roku zanotował dużš poprawę wyniku netto, ale ostatni kwartał przyniósł 11 mln zł straty. Bilans nadal się kurczy.

Banki

KNF decyduje o bankowych dywidendach

Komisja Nadzoru Finansowego rozesłała bankom indywidualne decyzje dotyczšce wypłaty w tym roku dywidend. W przypadku PKO BP nie ma niespodzianki, ale w BZ WBK już jest.

Banki

Słabszy kwartał Getin Holdingu

Zysk netto Getin Holdingu przypisany akcjonariuszom jednostki dominujšcej w IV kwartale 2017 r. wyniósł 25,8 mln zł wobec 91 mln zł zysku w poprzednim kwartale.

Ubezpieczenia

PZU powyżej oczekiwań

Największy ubezpieczyciel w Polsce zanotował wzrost zysku netto w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Wynik przebił prognozy rynkowe.

Banki

Niezły kwartał BGŻ BNP Paribas

Jutro BGŻ BNP Paribas poda wyniki za ostatni kwartał. Według wstępnych prognoz były niezłe i po kilku słabszych okresach pokazujš poprawę rentownoœci banku.

Banki

PKO BP lekko poniżej oczekiwań

Nieco wyższe rezerwy spowodowały, że mimo dobrego wzrostu dochodów zysk największego banku w Polsce okazał się w poprzednim kwartale trochę niższy od prognoz.

Banki

Co dalej z Idea Bankiem?

Jak brak konsolidacji spółki leasingowej wpłynie na wyniki? Co dalej z kosztami finansowania i tempem wzrostu bilansu? O przyszłoœci Idea Banku opowiada Tobiasz Bury, p.o. prezesa.

Banki

Idea Bank aktualizuje kierunki rozwoju

Zarzšd przedstawił siedem programów strategicznych, których realizacja ma pozwolić grupie na umocnienie pozycji lidera rynku usług bankowych i finansowych dla małych firm.

Banki

Dobry kwartał PKO BP

Lider polskiego sektora bankowego w ostatnich trzech miesišcach roku zwiększył dochody i udało mu się utrzymać koszty działania oraz ryzyka pod kontrolš.

Banki

Nie najlepszy kwartał Idea Banku

Idea Bank w pištek opublikuje wyniki za IV kwartał. Analitycy sugerujš, że były raczej słabe, a niepewnoœć budzi dodatkowo kurs ustanawiajšcy nowe historyczne minima.

Biznes

Małe firmy optymistyczne jak nigdy

Właœciciele małego biznesu w Polsce od lat nie byli takim optymistami, zarówno jeœli chodzi o ich biznes i perspektywy rozwoju, jak i sytuację gospodarczš w kraju – wynika z...

Banki

Ile można oszczędzić na niskich stopach

Dzięki niskim stopom procentowym raty hipotek sš dziœ o 20 proc. niższe niż pod koniec 2012 r. Przeciętnemu posiadaczowi złotowego kredytu pozwoliły zaoszczędzić na ratach już...

Finanse

Polskie bankomaty wchodzš do Europy

Wiosnš w Chorwacji pojawiš się bankomaty Planet Cash, należšce do grupy ITCARD. To poczštek europejskiej ekspansji największego polskiego centrum obsługi bankomatów.

Banki

Pekao w Polsce Bezgotówkowej

Drugi co do wielkoœci bank w Polsce przystšpił do coraz popularniejszego wœród instytucji finansowych Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego.

Banki

Dobry rok SGB Banku

Banki Spółdzielcze, tworzšce Spółdzielczš Grupę Bankowš, wygenerowały w 2017 roku zysk netto przekraczajšcy 280 mln zł.

Banki

Frankowe znaki zapytania

Sejmowa podkomisja zajmie się wštpliwymi zapisami projektu ustawy majšcej zmusić banki do konwersji hipotek walutowych.

Banki

Roszady w grupie Leszka Czarneckiego

Znany biznesmen poinformował o sprzedaży pakietów akcji Idea Banku i Getin Holdingu. Czyżby zbierał gotówkę na szykowanš emisję akcji Getin Noble Banku?

Banki

Ustawa frankowa przyspiesza. Znamy szczegóły

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", w tym tygodniu odbyło się posiedzenie, już w nowym składzie, specjalnej podkomisji sejmowej, która będzie zajmować się zaproponowanym przez...

Tylko u nas

Banki

Millennium bez dywidendy

To już pewne – Millennium, czyli siódmy co do wielkoœci bank w Polsce, nie podzieli się w tym roku zyskiem z akcjonariuszami.

Banki

Pekao powyżej oczekiwań

Drugi co do wielkoœci bank w Polsce zanotował nieco lepszy od prognozowanych wynik netto w IV kwartale za sprawš wyższych wyników odsetkowych i prowizyjnych oraz sprzedaży NPL.

Banki

Prognozy sugerujš duży zysk Pekao

Z prognoz wynika, że Bank Pekao wypracował w IV kwartale 2017 r. wyjštkowo wysoki zysk netto. Jednak w dużej mierze to zasługa zdarzeń jednorazowych.

Banki

BZ WBK pracuje nad przejęciem

Zarzšdy BZ WBK i Deutsche Bank Polska uzgodniły plan podziału tej drugiej instytucji. Niebawem zostanie złożony wniosek do KNF o wyrażenie zgody na transakcję.

Finanse

Best sprzedał obligacje

Mimo obaw o zainteresowanie inwestorów windykacyjna firma uplasowała wszystkie oferowane obligacje o wartoœci 30 mln zł. Popyt przewyższył podaż.

Banki

Idea Bank cyfryzuje faktury

Bank razem ze swojš spółkš Tax Care stworzyli otwarty dla innych system, który ma uproœcić, ujednolicić i zwiększyć bezpieczeństwo wymiany dokumentów finansowych.

Banki

BZ WBK szuka startupów

Bank we współpracy z funduszem InnoVentures, należšcym do swojego głównego akcjonariusza Santandera, spotka się z młodymi firmami z sektora fintech.

Example Alt
eWydanie