Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Banki

Kolejny bank dla Ukraińców

Raiffeisen Polbank dołącza do powiększającego się grona banków otwierających się na obywateli Ukrainy przebywających w Polsce.

Banki

Co z dywidendą BZ WBK?

Przejęcie Deutsche Banku Polska nie powinno wpłynąć na potencjał BZ WBK do wypłaty dywidendy za 2017 r. Może wręcz pomóc w wypłacie z zysku z 2018 r.

Banki

BZ WBK przejmuje Deutsche Bank Polska

Dzięki oczekiwanej transakcji trzeci gracz na polskim rynku prześcignie drugiego wciąż Pekao, którego ten krok może zmobilizować do szybszej decyzji w sprawie łączenia z PKO BP...

Banki

Spory wzrost zysków banków

W październiku sektor bankowy wypracował 1,18 mld zł zysku netto, czyli aż o 56 proc. więcej niż rok temu. Skąd tak duża poprawa wyniku?

Banki

Zysk Pekao będzie większy

Bank Pekao zamknął transakcję zakupu 51 proc. akcji Pioneer Pekao Investment Management za 138 mln euro. Dzięki przeszacowaniu wyceny bank wykaże 400 mln zł dodatkowego zysku.

Finanse

Sytuacja frankowiczów w liczbach

Polacy mają do spłaty 114 mld zł mieszkaniowych kredytów frankowych. Wartość zadłużenia maleje, a sumienność w spłacaniu pozostaje bardzo dobra.

Banki

Megafuzja PKO BP i Pekao

W przyszłym roku może powstać gigant z jedną trzecią udziałów w rynku i blisko 15 milionami klientów.

Tylko u nas

Finanse

Miliony z Kredytmarketu

W ciągu tego roku mikroprzedsiębiorcy dostali od Kredytmarketu kredyty na 8 mln zł. Firma nie tylko udziela finansowania, ale też chce dać zarobić inwestorom.

Finanse

Nowy prezes Polskich ePłatności

Jarosław Mikos pokieruje firmą, która specjalizuje się w procesowaniu płatności bezgotówkowych i jest jednym z największych graczy na polskim rynu.

Ubezpieczenia

Nowy inwestor w Donorii

Kanadyjski fundusz obejmie pakiet akcji brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej Hyperion, która jest właścicielem polskiego brokera ubezpieczeniowego Donoria.

Finanse

Jak bezgotówkowo, to zbliżeniowo

Już 80 proc. transakcji kartami Mastercard to płatności zbliżeniowe. Ale dwie trzecie ankietowanych chętnie płaciłoby kartą, gdyby terminali było więcej. To się może poprawić...

Finanse

GPW dostosowuje stawki

GPW Benchmark opublikował nową dokumentację dla stawek referencyjnych WIBOR i WIBID. To kolejny krok w drodze do dostosowania tych stawek referencyjnych do wymogów europejskich.

Finanse

Jak nie zostać mułem finansowym

Banki ostrzegają – przybywa przestępstw finansowych wykorzystujących ludzką naiwność. Nie są konieczne zaawansowane programy hakerskie, ale zwykły perswazja i dar przekonywania.

Banki

Zaskakujące zmiany buforów dla banków

Dobiega końca weryfikacja wysokości buforów dla banków uznanych za instytucje o znaczeniu systemowym. Największe zaskoczenie dotyczy wysokości buforów Pekao, BZ WBK i mBanku.

Banki

Wyższe wymogi dla Millennium

KNF podniosła bufory kapitałowe dotyczące hipotek walutowych Banku Millennium. To jednak zgodne z oczekiwaniami, a pozycja kapitałowa banku jest bardzo dobra.

Banki

PKO BP wspiera eksporterów

Największy bank w Polsce uruchomił Platformę Wsparcia Eksportu dającą m.in. dostęp do najnowszych informacji o 130 rynkach zagranicznych oraz aktualnych analiz branżowych.

Banki

Millennium wyemituje obligacje

Bank Millennium, podobnie jak ostatnio robią to inni kredytodawcy, wyemituje obligacje podporządkowane. Celem jest pozyskanie 700 mln zł. Czy bank powalczy o dywidendę?

Banki

Wzrost dochodów i kontrola kosztów

Dla polskiego sektora bankowego I półrocze było udane – rósł wynik odsetkowy i prowizyjny, koszty działania były stabilne, a odpisy kredytowe niskie.

Banki

Powstanie nowy bank

Utworzony zostanie Polski Bank Apeksowy, który będzie trzecią grupą, po BPS i SGB, zrzeszającą banki spółdzielcze. Dzięki temu więcej banków objętych będzie systemem ochrony...

Example Alt
eWydanie