Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Banki

Duże wzięcie obligacji PKO BP

Największy bank w Polsce z powodu dużego popytu na swoje obligacje we frankach szwajcarskich i atrakcyjnych warunków emisji zwiększył oferowaną pulę do 400 mln CHF z 350 mln CHF.

Banki

Credit Agricole ma nowego prezesa

Piotr Kwiatkowski został nowym prezesem banku Credit Agricole, a Bartłomiej Posnow do zarządu i odpowiada za zarządzanie ryzykiem. KNF już zaakceptowała obie kandydatury.

Banki

Alior rozwija się w Rumunii

Rumuński oddział Aliora wprowadza na rynek nowoczesne produkty bankowe dostępne w internecie i na urządzenia mobilne a także w całej stacjonarnej sieci sprzedaży Telekom Romania.

Finanse

Gry pomogą w edukacji finansowej

Polacy słabo wypadli z testu wiedzy finansowej i co gorsza nie garną się do nauki. Pomocne okazać się mogą gry oraz symulatory, dzięki którym łatwiej przyswoić nowe informacje.

Finanse

Wreszcie ulga dla frankowiczów

Kurs franka jest najniższy od pamiętnego stycznia 2015 r. i dzięki temu wysokość rat frankowiczów tylko w tym roku spadła o 10 proc. Problem to wysokość zadłużenia, które może w...

Banki

Ulga dla frankowiczów

Kurs franka jest najniższy od pamiętnego stycznia 2015 r. i dzięki temu wysokość rat frankowiczów tylko w tym roku spadła o 10 proc. Problem to wysokość zadłużenia, które może w...

Banki

Banki zyskują na GPW

Akcje banków na warszawskiej giełdzie mocno zyskują przez kolejny dzień. Pomogły ostatnie doniesienia o rozwiązaniu sprawy kredytów frankowych.

Finanse

Ustawa frankowa od początku roku

Przedstawiciele PiS potwierdzają – ustawa o zwrocie spreadów idzie w odstawkę, ale od początku roku w życie ma wejść zmieniona ustawa o funduszy pomocy dla kredytobiorców...

Banki

BGK wspomoże banki frankowe

Aby uniknąć zbytniego obciążania banków w programach naprawczych polski nadzorca proponuje mechanizmy mające ulżyć im w składkach na frankowy fundusz.

Mieszkaniowe

Uzasadniony optymizm deweloperów

Mieszkania rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Trzeci kwartał tego roku przyniósł wzrost sprzedanych lokali o 27 proc. rok do roku i wygląda na to, że w całym roku ich liczba...

Banki

Prezes Idea Bank odchodzi

Jarosław Augustyniak, który od lat tworzył Idea Bank, zrezygnował ze stanowiska. Odejdzie też Dominik Fajbusiewicz, autor wielu innowacji tego banku.

Banki

W ING zapłacisz później

ING Bank Śląski sfinalizował inwestycję w czeski fintech Twisto, której celem jest wprowadzenie na polski rynek nowej metody płatności w internecie „kup teraz, zapłać później".

Banki

Idea Bank z ratingiem

Agencja EuroRating nadała Idea Bankowi zamówiony rating na poziomie BB z perspektywą stabilną. Zdaniem banku wpłynie to pozytywnie na biznes.

Banki

Alior podkręca tempo

Działający od czerwca nowy zarząd przyjął plan wdrożenia strategii. Zgodnie z nim główne cele strategiczne zostaną zrealizowane szybciej niż wcześniej zakładano.

Banki

Nowy prezes Toyota Bank

Rada Nadzorcza powierzyła Bogdanowi Grzybowskiemu kierowanie pracami zarządu. Zastąpi Georga Jugnara, który pełnił te obowiązki po wcześniejszym odwołaniu Piotra Judy.

Banki

Nowy prezes Banku BPH

Paweł Bandurski, dotychczasowy wiceprezes Banku BPH odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem, został powołany na stanowisko prezesa. Zastąpi Grzegorza Jurczyka, który złożył...

Finanse

Ustawy spreadowej nie będzie

Ustawy spreadowej nie będzie, ale za to ma zostać wprowadzona zaproponowana w sierpniu przez prezydenta ustawa o pomocy dla kredytobiorców frankowych.

Banki

NBP popiera ustawę frankową

Bank centralny popiera kierunek zmian zaproponowany w prezydenckim projekcie ustawy dotyczącej wsparcia kredytobiorców mających kredyty walutowe. Proponuje jednak kilka...

Giełda

Bank Pocztowy dostanie kapitał

Dzisiaj akcjonariusze banku zdecydowali o emisji akcji, dzięki której pozyska 90 mln zł. Nowe walory obejmą Poczta Polska i PKO BP proporcjonalnie do swoich udziałów.

Banki

Gotówkowe kredyty jeszcze bez zmian

Wygląda na to, że prace nad tzw. ustawą antylichwiarską są na razie wstrzymane. Jeśli wejdzie w życie, bardziej dotknie firm pożyczkowych niż banków.

Example Alt
eWydanie