Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Małgorzata Piwowar

publicystka, specjalizuje się w filmie dokumentalnym i Teatrze Telewizji

Telewizja

Antonio Banderas jako Picasso

Jeden z najsłynniejszych artystów œwiata cieszšcy się też opiniš mężczyzny, któremu kobiety nie odmawiały. Pablo Picasso deklarował w sztuce i w życiu: „chcę tworzyć coœ...

Telewizja

Czy blokowiska to slumsy

Doœwiadczenie łšczšce miliony Polaków, czyli dom w bloku – będzie bohaterem najbliższej „Niedzieli z wielkš płytš”. Poczštek o 17.15 w TVP Kultura.

Film

Frantisek, czwarty muszkieter

Był pionierem sztuki abstrakcyjnej, choć historia sztuki znacznie dokładniej odnotowała Kandinsky’ego, Malewicza i Mondriana. Frantisek Kupka nazywany jest jednak czwartym...

Film

Czy Holoubek był złym człowiekiem

Był jednym z największych polskich artystów. W marcu minęło 10 lat od jego œmierci. „Niedziela z rolami Gustawa Holoubka” w najbliższš, Wielkanocnš Niedzielę w TVP Kultura.

Teatr

Fredro z dystansem

W poniedziałkowym Teatrze Telewizji premiera „Pana Jowialskiego”. To udany prezent dla widzów w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru.

Film

Afrykański sen kobiety

Fascynowała jako pisarka, ale też jako kobieta. Karen Blixen znana jest przede wszystkim jako autorka „Pożegnania z Afrykš” i „Uczty Babette”.

Muzyka

Wielka rodzina artystów

Elżbieta Penderecka, dyrektor festiwalu opowiada, jak buduje się markę tak wielkiej imprezy muzycznej.

22 WIELKANOCNY FESTIWAL LUDWIGA VAN BEETHOVENA

Sztuka

Cenna jak brylant

Malarz, twórca happeningów i festiwali Artur Krajewski opowiada Małgorzacie Piwowar, dlaczego nie wierzy, że koniec sztuki nastšpi wczeœniej niż koniec œwiata.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Muzyka

Młynarski dobry na niedzielę

Napisał ponad dwa tysišce piosenek. W najbliższej „Niedzieli z…” spotkanie z twórczoœciš Wojciecha Młynarskiego. Poczštek o godz. 17.15 w TVP Kultura.

Film

Pyszne jedzenie ze œmietnika

Żyjemy w kulturze obfitoœci akceptujšcej marnotrawstwo jedzenia. W bogatych krajach iloœć żywnoœci przekracza dziœ zapotrzebowanie o 150-200 procent.

Teatr

Teatr jest po to, żeby nie zwariować

Anna Augustynowicz jako pierwsza kobieta została uhonorowana w 2017 roku nagrodš im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera sezonu, przyznawanš przez redakcję...

Film

Poczucie humoru żony Vaclava Havla

Pokaz dokumentu portretujšcego Olgę Havlovš zainauguruje „Polsko-czeskš wiosnę literatury 2018”. Poczštek imprezy 1 marca – w Warszawie i Pradze.

Film

Koszmar i piękno krowy

Jeszcze 10 tysięcy lat temu nie było na œwiecie krów. Bioreaktory widzi w nich człowiek na progu trzeciego tysišclecia.

Pjongczang 2018

Sport z wojnš w tle

Trwajš jeszcze Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu, a już można zobaczyć reportaż z ich przebiegu w sobotę 24 lutego o godzinie 21. “Igrzyska w cieniu reżimu” na kanale National...

Telewizja

Co nas rozœmiesza

Serial dokumentalny „Historia komedii, czyli co nas rozœmiesza” opowiada m.in. o tym, w jaki sposób œmiech na przestrzeni lat łšczył się z politykš.

Film

Cud cadyka z Gorlic

Sš ludzie dla których siła pamięci i tradycji jest tak ważna, ze według niej organizujš swoje życie. Jednym z nich jest Meir Moszkowicz z Izraela.

Example Alt
eWydanie