Małgorzata Piwowar

publicystka, specjalizuje się w filmie dokumentalnym i Teatrze Telewizji

Film

Bez szczęścia trudno o sukces

Polskie filmy dokumentalne zdobywają prestiżowe laury ?na zagranicznych festiwalach. To niewątpliwie powód do dumy, problem jednak polega na tym, że ich autorzy uciekają od...

Film

Młoda dusza Roberta Planta

Ma 70 lat i wciąż młodą duszę. Robert Plant - wokalista legendarnego zespołu Led Zeppelin opowiada o swoich życiowych wyborach.

Muzyka

Tajemnicze uczucie Houston

Dokument „Whitney" to przejmująca opowieść o gwieździe w świecie pozbawionym uczuć i o obojętności w rodzinie

Sztuka

Projektant naszego życia codziennego

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza od piątku 22 czerwca na wystawę Bartłomieja Pniewskiego. Wydarzenie jest częścią tegorocznego Lubelskiego Wzoru.

Sztuka

Teatr i cyrk wychodzą na ulice

23 czerwca zaczyna się Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy. Dwa kolejne weekendy będą w Warszawie należały do twórców preferujących plenerowe spotkania z widzami.

Plus Minus

Krnąbrny Japończyk wybrał Polskę

W warszawskiej Zachęcie obejrzeć można imponującą retrospektywną wystawę Koji Kamoji „Cisza i wola życia". Uzupełnia ją w Galerii Propaganda prezentacja artysty „Trzymam obraz,...

Sztuka

Bierzcie ciało Moskwy

W sobotę 16 czerwca w Świnoujściu otwarcie wystawy „Bierzcie, to jest ciało moje” Magdaleny Moskwy, jednej z najbardziej frapujących współczesnych polskich artystek.

Kultura

Trwały budulec wspólnej tożsamości

W ciągu ostatnich kilkunastu lat pojęcie „dziedzictwa kulturowego" znacznie się rozszerzyło. Pokazuje to praca „Potencjał dziedzictwa. Społeczno-gospodarcze przykłady z Europy...

Kultura

Mozaika wybrana z historii

Agata Wąsowska-Pawlik, dyrektorka Międzynarodowego Centrum Kultury i polska koordynatorka ERDK, mówi Małgorzacie Piwowar o najważniejszych wydarzeniach roku i o problemach...

Sztuka

Jarosław Trybuś: Rzeczy opowiadają

Jarosław Trybuś, wicedyrektor Muzeum Warszawy mówi Małgorzacie Piwowar o całkowicie nowej ekspozycji stałej i o tym, jak pokazywać dziś historię miasta.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Sztuka

Kolekcja pokazywana nocą

W tegoroczną Noc Muzeów będzie można zobaczyć we Wrocławiu premierowo kolekcję sztuki Bożeny Kowalskiej - historyka, krytyka i teoretyka sztuki.

Film

Co dalej z tym światem

Festiwal Millennium Docs Against Gravity zaczyna się w Warszawie i Wrocławiu w piątek. Niezmiennie jego hasło przewodnie brzmi: „Oderwij się!".

Sztuka

Wyjątkowy świat Makowskiego

27 kwietnia w Toruniu otwarcie wystawy „Malarz i jego modele — Tadeusz Makowski. Obrazy, rysunki, grafiki”. To unikalna ekspozycja.

Telewizja

Antonio Banderas jako Picasso

Jeden z najsłynniejszych artystów świata cieszący się też opinią mężczyzny, któremu kobiety nie odmawiały. Pablo Picasso deklarował w sztuce i w życiu: „chcę tworzyć coś...

Telewizja

Czy blokowiska to slumsy

Doświadczenie łączące miliony Polaków, czyli dom w bloku – będzie bohaterem najbliższej „Niedzieli z wielką płytą”. Początek o 17.15 w TVP Kultura.

Film

Frantisek, czwarty muszkieter

Był pionierem sztuki abstrakcyjnej, choć historia sztuki znacznie dokładniej odnotowała Kandinsky’ego, Malewicza i Mondriana. Frantisek Kupka nazywany jest jednak czwartym...

Film

Czy Holoubek był złym człowiekiem

Był jednym z największych polskich artystów. W marcu minęło 10 lat od jego śmierci. „Niedziela z rolami Gustawa Holoubka” w najbliższą, Wielkanocną Niedzielę w TVP Kultura.

Example Alt
eWydanie