Małgorzata Piwowar

publicystka, specjalizuje się w filmie dokumentalnym i Teatrze Telewizji

Telewizja

Zaorski lubi emocje i piłkę nożną

Wszystko robił szybciej niż inni. Na reżyserię do filmówki w Łodzi dostał się, mając zaledwie 17 lat. Bohaterem najbliższej „Niedzieli z…” w TVP Kultura jest Janusz Zaorski.

Film

Aktorka potrzebuje wolności

Po piętnastu latach aktorskiego życia wkracza właśnie w nowy etap kariery. Bohaterką najbliższego odcinka „Niedzieli z… ” jest Kamilla Baar-Kochańska. Początek o godz. 17.15 w...

Film

Polka stąpająca po płatkach róż

Była pierwszą europejską aktorką zaproszoną do Hollywood i jako pierwsza spoza USA została tam gwiazdą. W tym roku minęła 120. rocznica urodzin Poli Negri.

Film

Dramat artysty i rodziny

„Beksińscy. Album wideofoniczny" to przejmujący dokument mający koronkową konstrukcję. Od piątku w kinach.

Film

Jedenaste – nie marnuj

Kupujemy za dużo, a zakupiony nadmiar wyrzucamy zbyt beztrosko. Zmiana tych złych nawyków to kwestia „być albo nie być” dla naszej planety.

Teatr

„Dziady” według Moniuszki

W 31 października TVP Kultura pokaże „Widma” Stanisława Moniuszki. Widowisko, które miało premierę w czasie tegorocznego, 52. Wratislavia Cantans w Narodowym Forum Muzyki we...

Teatr

Wielka biesiada gwiazd

W pałacu w Otwocku Wielkim zakończono zdjęcia do Teatru Telewizji „Biesiada u hrabiny Kotłubaj” Gombrowicza.

Sztuka

Jak Leon Tarasewicz wykopki szkicował

Po czwartkowym wernisażu wystawy młodzieńczych prac Leona Tarasewicza ekspozycję można oglądać do 23 listopada w Liceum Plastycznym w Supraślu. Artysta prezentuje około 30...

Film

Czarna skrzynka fotografa

Przez 25 lat pracował dla amerykańskiej edycji magazynu National Geographic. Wiele fotografii wykonanych przez Tomasza Tomaszewskiego stało się ikonami czasu.

Film

Magia brylantów od Cartiera

Marka, która liczy ponad 160 lat. Jej stałym klientem był brytyjski król Edward VII. Cartier i dziś jest luksusem.

Film

Pasja jednego człowieka

Gdyby nie było Oskara Kolberga, nie wiedzielibyśmy prawie nic o tym, jak wyglądała polska wieś w XIX wieku.

Film

Nieznane rysunki Yvesa Saint Laurenta

W środę, 18 października na Warszawskim Festiwalu Filmowym odbędzie się polska premiera francuskiego dokumentu „Yves Saint Laurent i jego szkice”. Dzień później w serwisie ARTE...

Film

Co widziały dzieci hipisów

Wolność hipisów była zawsze przedmiotem zazdrości ludzi wiodących uporządkowane i przewidywalne mieszczańskie życie. Ale dzieci hipisów nie zazdroszczą swoim rodzicom.

Kultura

Kożuchowska ma charakter aktorzycy

Jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. I najbardziej wyrazistych. Bohaterką najbliższej „Niedzieli z…” będzie Małgorzata Kożuchowska. Początek o 17.15 w TVP Kultura.

Sztuka

Krew - trudny temat

Od piątku w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wystawa „Krew. Łączy i dzieli”. To wzbogacona wersja wystawy pokazywanej wcześniej w Jewish Muzeum w Londynie.

Życie Lubelszczyzny

Różne strony Picassa

Na Zamku Lubelskim imponująca wystawa „Pablo Picasso – wizerunek wielokrotny". Większość spośród 300 eksponowanych dzieł jest pokazywana w Polsce po raz pierwszy.

Film

Czy Maklakiewicz miał instynkt pisarza

Choć nie grywał głównych ról, był wielką aktorską indywidualnością, którą każdy znał. Jemu zawdzięczamy najsłynniejszy wykład na temat kondycji polskiego kina. Bohaterem...

Film

Ukraińskie historie i dramaty

4 października w warszawskim kinie Luna rozpoczyna się druga edycja UKRAINA! Festiwal Filmowy. Hasłem przewodnim będzie Nowe Kino.

Sztuka

Picasso do oglądania w Lublinie

Zamek Lubelski zaprasza na wystawę „Pablo Picasso – wizerunek wielokrotny”. Większość spośród około 300 eksponowanych dzieł zostanie pokazana w Polsce po raz pierwszy.

Kultura

Laury Norwida wręczone

W poniedziałkowy wieczór na Zamku Królewskim w Warszawie wręczone zostały Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Już po raz 16.

Film

Aktorka, która była agentką aktorek

W filmach zaczęła występować jeszcze jako dziecko. Kiedy była nastolatką zagrała w pierwszej polskiej telenoweli. Bohaterką najbliższej „Niedzieli z…” jest Jowita Budnik....

Example Alt
eWydanie