Deutsche Welle

Polityka

Martin Schulz ostro o Polsce

„Nie padnę przed Erdoganem na kolana“ - powiedział kandydat SPD na kanclerza Martin Schulz w wywiadzie dla DW. Stanowczo wypowiedział się także o Polsce i innych krajach, które...

Społeczeństwo

Czego boją się Niemcy?

Terror, ekstremizm i napływ migrantów napawa Niemców lękiem. Dobra koniunktura sprawia, że nie boją się utraty pracy - wynika z sondażu „Lęki Niemców“.

Media

"Polski rząd potrzebuje konfliktu"

Jakie zamiary ma premier Beata Szydło, obrażając prezydenta Francji Emmanuela Macrona? Dlaczego PiS potęguje konflikt z KE? – zastanawia się „Süddeutsche Zeitung“.

Świat

Karta Polaka problemem dla Niemiec

Podczas gdy Polska chce stosować Kartę do kontrolowanej migracji, dla Niemiec może ona oznaczać w dłuższej perspektywie niekontrolowany przypływ migrantów - pisze „Die Welt”.

Społeczeństwo

Media

Niemcy: "Ziobro - świadomy władzy Rambo"

„W tym tygodniu weszła w życie częściowa reforma sądownictwa. KE wszczęła wobec Polski postępowanie o naruszenie unijnych przepisów. I słusznie" – komentuje Christoph von...

Świat

"Dlaczego Merkel milczy nt. Polski"

Kanclerz Niemiec publicznie nie zabiera głosu ws. reformy sądownictwa w Polsce. Za tym kryje się długofalowa strategia, którą popiera nawet niemiecka Lewica – pisze „Die Welt”.

Polityka

Niemiecki minister ostrzega Polskę

Przyjęcie kontrowersyjnej reformy sądów może przyczynić się do zmarginalizowania Polski w Unii Europejskiej – ostrzega minister sprawiedliwości Niemiec Heiko Maas (SPD).

Polityka

"Sądy filiami PiS, teraz czas na media"

"SZ" pisze o “degradacji” sądów w Polsce, które stają się “filiami” rządzącej partii. Zdaniem dziennika wkrótce przyjdzie kolej na inicjatywy obywatelskie i niezależne media.

Polityka

"Nocna ofensywa PiS przeciwko demokracji"

“Rząd lubi ciemność” – pisze dziennik, komentując reformę sądownictwa w wykonaniu PiS. Zdaniem autora pośpiech w forsowaniu ustaw nie jest przypadkowy: Jarosław Kaczyński chce...

Media

Niemcy: Duda - zmyłka czy emancypacja?

Czołowe niemieckie dzienniki zastanawiają się, co kryje się za ostatnim wystąpieniem prezydenta Andrzeja Dudy. Opinie nie są zgodne: zmyłka czy emancypacja wzmacniająca pozycję...

Example Alt
eWydanie