Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Olgierd Kwiatkowski

Kolarstwo i tenis to jego pasje

Œwiętokrzyskie

Hala dała impuls

Przed rozpoczęciem sezonu celem siatkarek KSZO Ostrowiec było przetrwanie. Klub z trudem wychodzi z kłopotów, ale w Lidze Siatkówki Kobiet wiedzie mu się całkiem dobrze.

Podkarpacie

Jestem szczęœliwa

Katarzyna Bachleda-Curuœ, dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim o igrzyskach w Pjongczangu, krytym torze, który powinien powstać w Zakopanem, i rodzinnym Sanoku.

Lubelszczyzna

Zapaœniczy Chełm

Sekcja zapaœnicza w klubie Cement-Gryf Chełm działa od ponad pół wieku. Dzięki niej zapasy stały się jednš z wizytówek miasta.

Sporty motorowe

Piasek dla bogatych

Dla uczestników rozpoczynajšcego się 6 stycznia Rajdu Dakar najważniejsza jest przygoda, czasami zwycięstwo. Koszty, a te sš horrendalne, zazwyczaj nie majš znaczenia.

Dolny Œlšsk

Czas przejšć inicjatywę

Jest już pewne, że Hubert Hurkacz zagra w styczniu w kwalifikacjach Australian Open. Mniej pewne, czy zrealizuje kolejne marzenie – miejsce w czołowej pięćdziesištce œwiatowego...

Lubelszczyzna

Trzecie pokolenie w bobie

Naszym marzeniem w Pjongczangu jest miejsce w pierwszej dziesištce, o to chcemy walczyć. Trenujemy teraz bardzo mocno – mówi Mateusz Luty, bobsleista AZS UMCS Lublin.

Tenis

Nie byłem dobrze przygotowany

Kamil Majchrzak. Polski tenisista nr 2 o zakończonym sezonie i ciężkiej doli gracza spoza pierwszej setki rankingu ATP.

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Dolny Œlšsk

Piękne latanie

Maja Kuczyńska jest wicemistrzyniš œwiata w jednej z najmłodszych, ale szybko rozwijajšcej się konkurencji sportowej – lataniu tunelowym.

Podkarpacie

Sportowe plany na Bieszczady

Kilka lat temu powstał projekt budowy podkarpackiego centrum sportów zimowych, niedawno przekształcił się w pomysł stworzenia Centralnego Oœrodka Sportu w Ustrzykach Dolnych.

Kolarstwo

Piach w szprychach

Polski Zwišzek Kolarski stracił jednego z głównych sponsorów i 2 mln zł. Poważniejsza w skutkach może się jednak okazać utrata wiarygodnoœci.

Pomorze

Stoczniowiec na lodzie

Trzech olimpijczyków zimowych igrzysk wychował w swej blisko półwiecznej historii Stoczniowiec Gdańsk. Jest duża szansa na to, że w Pjongczangu pojawiš się kolejni.

Lubelszczyzna

Wystarczyło kilka minut

Po wielu latach Lubelszczyzna doczekała się piłkarza odgrywajšcego dużš rolę w czołowym klubie. Jarosław Niezgoda z powodzeniem gra w Legii.

Tenis

Kubot najlepszy na œwiecie

Łukasz Kubot z Brazylijczykiem Marcelo Melo zwyciężyli w grze podwójnej w turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Polak od dziœ jest liderem rankingu deblistów.

Plus Minus

Swiss Miss z Koszyc

Martina Hingis kończy karierę. Była cudownym tenisowym dzieckiem. Wygrała dużo, mogła więcej, ale nie poradziła sobie z zaborczš matkš, presjš i sławš.

Opolszczyzna

Mistrzowie bez toru

Mimo że tor kolarski w Brzegu dawno został zburzony, lokalny klub Ziemia Brzeska wychowuje olimpijczyków, medalistów mistrzostw œwiata i Europy w kolarstwie torowym.

Œwiętokrzyskie

Swoje dziewczyny

Od tego sezonu Kielce majš dwie drużyny w Superlidze piłki ręcznej. W kobiecych rozgrywkach występuje Korona Handball.

Pomorze Zachodnie

W dobrej sprawie

Legendarna szczecińska fabryka Wiskord upadła kilkanaœcie lat temu. Nadal działa, choć nie bez trudnoœci, klub kajakowy o tej samej nazwie.

Podlasie

Dużo serca wielu ludzi

Podlasie Białystok istnieje 45 lat. Przez blisko pół wieku niewielki regionalny klub lekkoatletyczny przekształcił się w krajowego potentata.

Podkarpacie

Na ligowej emigracji

Drużyna z Sanoka od tego sezonu występuje w drugiej lidze słowackiej. Być może wytyczy szlak innym polskim zespołom.

Opolszczyzna

Medal z Opola

Od 41 lat w Opolu działa jedna z najsilniejszych sekcji dżudo w kraju. Wychowanka KJ AZS Agata Ozdoba jako jedyna Polka zdobyła medal na ostatnich mistrzostwach œwiata.

Kolarstwo

Pod łososiowš górę

W niedzielę w Bergen rozpoczynajš się mistrzostwa œwiata. W tym sezonie Polacy dali solidne podstawy, by wierzyć, że w Norwegii pojadš po medale.

Example Alt
eWydanie