Ole Hansen

Na rynku metali spadki przez odbicie dolara

Notowania towarów pozostały bez większych zmian w skali tygodnia, a zwyżki cen surowców energetycznych zrównoważyła realizacja zysków na rynku metali, zarówno szlachetnych, jak i przemysłowych.

Ceny złota w górę, ale należy pamiętać o krótkoterminowych zagrożeniach

Dotychczasowa reakcja notowań złota na lepsze od oczekiwań dane o liczbie nowych etatów w sektorze pozarolniczym w USA (publikacja w ubiegły piątek) była pozytywna. Dane wywołały niewielką realizację zysków, ale kluczowy poziom wsparcia - 1.247 USD/uncję - nie jest zagrożony

Złoto przetrwało kolejną podwyżkę stóp

Po czterech tygodniach wyprzedaży inwestorzy wrócili na rynek towarów, a prym w zwyżkach notowań wiodły rynki metali przemysłowych i szlachetnych. W ubiegłym tygodniu w centrum uwagi znalazła się decyzja Rezerwy Federalnej (FED) o podniesieniu stóp procentowych.

Saxo Bank: Silne wzrosty cen metali szlachetnych, ropa tanieje

Bloomberg Commodity Index (BCOM) spadł drugi tydzień z rzędu - zniżki zanotowano w przypadku większości towarów, z wyjątkiem metali szlachetnych. Indeks, który obejmuje notowania koszyka głównych towarów od surowców energetycznych po metale i towary rolne, pozostaje obecnie bez większych zmian, licząc od początku tego roku.

Zwrot na rynku złota z powodu aktywności Trumpa na Twitterze

Prezydent USA Donald Trump nadal wpływa na sytuację na rynkach za pomocą swoich komentarzy – ostatni tydzień nie był w tym przypadku wyjątkiem. Bez podania żadnych szczegółów, Trump stwierdził, że w najbliższych miesiącach można spodziewać się „zapowiedzi fenomenalnego podatku”, co pociągnęło w górę kurs dolara, notowania akcji oraz rentowności obligacji.