Marek Kozubal

Absolwent nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, dziennikarz

Służby mundurowe

US Army jedzie do Polski

Rozpoczęła się operacja przesunięcia do Polski amerykańskich wojsk, które tworzą trzon grupy batalionowej NATO. Żołnierze wyjechali już z niemieckiej bazy.

Komentarze

MSZ ma problem z obrońcami Polski?

MSZ zablokował adres e-mailowy lidera organizacji, która walczy z obraźliwymi sformułowaniami na temat polskich obozów zagłady. Po interwencji „Rz” został on odblokowany.

Historia

Czy odpowiedzą za zbrodnie na granicy

Platforma Europejskiej Pamięci i Sumienia chce ścigania żyjących przywódców komunistycznej Czechosłowacji. Mogą być winni śmierci Polaków na granicy czechosłowacko-austriackiej.

Historia

Pamiętajmy o poległych na Wschodzie

Na cmentarzu w Równem pochowani są żołnierze polegli w czasie walk z bolszewikami. To miejsce powinno być upamiętnione – uważają posłowie i miłośnicy Kresów.

Służby mundurowe

Naprawimy czołgi Irakijczykom

Polska wzmacnia swoje zaangażowanie w Iraku. Nasze siły zbrojne, a także firmy zbrojeniowe są gotowe szkolić irackich specjalistów, którzy będą remontowali posowiecki sprzęt...

Historia

Superman z polskimi bohaterami

Aktor Dean Cain, znany z kultowego filmu Superman, wręczy nagrody Polakom, którzy ratowali Żydów, ale nigdy nie zostali uhonorowani przez Instytut Yad Vashem.

Historia

Gehenna kobiet w łagrze Akmoł

W Akmolińskim Obozie dla Żon Zdrajców Ojczyzny na południe od stolicy Kazachstanu Astany przebywały co najmniej 173 Polki. Niewiele o nich wiemy.

Example Alt
eWydanie