Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Hubert Kozieł

absolwent ISM UW. Autor powieœci "Vril. Pułkownik Dowbor"

Finanse

Bitcoin milej widziany w Seulu

Regulatorzy z Korei Południowej – czyli jednego z najważniejszych rynków kryptowalutowych œwiata – złagodzili stanowisko. Ucieszyło to inwestorów.

Plus Minus

Bitcoin powstanie z popiołów?

Œmierć bitcoina wieszczono już kilkadziesišt razy. I jak dotšd te prognozy okazały się przedwczesne. Sš tacy, dla których wirtualne waluty to nadal inwestycja pewniejsza od...

Giełda

Gwałtowna korekta po szalonych zwyżkach

Większoœć analityków nie spodziewa się, by silna przecena na rynkach akcji przekształciła się w bessę. Wyprzedaż musiała w końcu nastšpić, bo wczeœniejszy wzrost był zbyt duży.

Finanse

Kurs bitcoina znów leci w dół

W cišgu 24 godzin kurs bitcoina spadł o 15 proc. Przyczyniły się do tego doniesienia mówišce, że indyjski rzšd wydaje wojnę kryptowalutom.

Dane gospodarcze

Strefa euro w dobrej kondycji

Wzrost PKB strefy euro za cały 2017 r. wyniósł 2,5 proc., co oznacza, że był on najszybszy od 2007 r. To już kolejne dane pokazujšce, że strefa euro podnosi się po długim kryzysie.

Banki

Bankier będzie rzšdził Fed

85 głosów w Senacie zdecydowało o zatwierdzeniu kandydatury Jerome'a Powella na kolejnego przewodniczšcego Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej. 3 lutego zastšpi on na tym...

Banki

Dobre wyniki Goldman Sachs

Zysk na akcję wyniósł w 2017 roku 9,01 dolarów. Bez uwzględnienia kosztów, które w czwartym kwartale przyniosły zmiany podatkowe w USA, sięgnšłby on 19,76 dolarów.

Example Alt
eWydanie