Adriana Wydziałkiewicz

Polisa zabezpieczy pracodawcę przed skutkami wypadków pracowników

Ubezpieczenie pracodawcy rozszerzone o dodatkową ochronę pracowników spowoduje, że w razie wypadku przy pracy to ubezpieczyciel, a nie firma, zrekompensuje poszkodowanemu poniesione szkody.

Powrót do postępowania gospodarczego – omówienie nowelizacji

Szybkość, zapobieżenie obstrukcjom dokonywanym przez strony – te, ale nie tylko, zasady przyświecają nowemu postępowaniu gospodarczemu.

Pracownik zza granicy musi mieć legalną podstawę pobytu w Polsce

Żeby cudzoziemiec mógł pracować w Polsce, musi posiadać legalną podstawę zatrudnienia oraz pobytu w naszym kraju.

Szef może żądać pracy w święto da zagranicznego kontrahenta

Pracodawca ma prawo żądać, aby w dzień wolny pracownicy wykonywali usługi dla zagranicznego kontrahenta z państwa, gdzie ten dzień jest roboczy. Nie stanowi to dyskryminacji tych osób.

Zdalna współpraca również w polskie święto

Usługi dla firmy z kraju, w którym nasz dzień wolny jest roboczy, można świadczyć również w dzień świąteczny. Dotyczy to jednak wyłącznie osób, które są wówczas niezbędne.

Wypadek autem firmowym może być kosztowny

Jeśli pracownik wyrządzi szkodę samochodem służbowym przy wykonywaniu swoich obowiązków zawodowych, do jej naprawienia zobowiązany jest pracodawca.

Zmiana umowy o pracę przez porozumienie stron

Porozumieniem można przekształcić umowę na czas określony w bezterminową oraz odwrotnie. W ten sam sposób uda się zmodyfikować angaż zawarty na okres próbny w czasowy.

Kadencja w zarządzie spółki to raczej terminowa umowa o pracę

Nawet gdy członkowi zarządu wygaśnie mandat do sprawowania tej funkcji, nadal może być zatrudniony w spółce. Zazwyczaj jednak odwołanie ze stanowiska uzasadnia także zwolnienie z etatu.