Regina Skibińska

Finanse

500+ nie zwiększa oszczędności

Ponad 60 proc. Polaków przeznacza pieniądze z 500+ na bieżące wydatki. Tylko nieco ponad jedna trzecia odkłada pieniądze otrzymywane z tego świadczenia na przyszłość.

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia morskie w kryzysie

Towarzystwa zbierają coraz mniej składek z ubezpieczeń morskich. W pierwszym półroczu tego roku wyniosły one 41,8 mln zł, co oznacza spadek o ponad 13 proc. rok do roku.

Ubezpieczenia

Jaka składka po zmianie właściciela

Kupiłem używany samochód. Poprzedni właściciel auta przekazał mi polisę OC. Towarzystwo ubezpieczeń zażądało ode mnie, żebym dopłacił do składki. Czy muszę dopłacić, czy mogę...

Ubezpieczenia

W PZU sam obsłużysz szkodę

Ubezpieczeniowy gigant uruchamia nową wersję aplikacji internetowej „Samoobsługa szkody”. Samodzielne dokonanie oględzin i kalkulacja kwoty odszkodowania mają zająć średnio 5...

Finanse

PZU otwiera się na startupy

Należąca do grupy PZU firma PZU Lab dołączyła do akceleratora, w którym będzie współpracować z młodymi spółkami technologicznymi.

Ubezpieczenia

Odszkodowanie za selfie

Sezon letni obfituje w zgłoszenia ubezpieczycielom szkód z polis turystycznych. Niektórzy poszkodowani wykazali się duża pomysłowością.

Ubezpieczenia

Eksporterzy pod ochroną

Zagraniczni kontrahenci mogą mieć problemy z regulowaniem zobowiązań nie tylko z przyczyn leżących po ich stronie, ale też na skutek działań politycznych.

Example Alt
eWydanie