Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biura podróży

Areszt za namawianie do fałszywych reklamacji

Filip Frydrykiewicz
Policja na Majorce aresztowała dwoje Brytyjczyków podejrzanych o namawianie do składania fałszywych reklamacji z powodu rzekomego zatrucia pokarmowego

Branża turystyczna w Wielkiej Brytanii od ponad roku zmaga się z problemem rosnšcej lawinowo liczby reklamacji na pobyty w Hiszpanii, w czasie których goœcie mieli cierpieć na zatrucia pokarmowe. Według hiszpańskiej organizacji hotelarskiej liczba rzekomych zachorowań brytyjskich turystów wypoczywajšcych na Balearach wzrosła w zeszłym roku o 700 procent. Sprawa stała się na tyle poważna, że w zwalczanie procederu włšczyli się nie tylko hiszpańscy hotelarze, ale też touroperatorzy z Wysp Brytyjskich, którzy o wsparcie poprosili polityków.

Tamtejszy MSZ wystosował komunikat, w którym ostrzega, że za składanie fałszywych reklamacji można nawet trafić do więzienia. Tymczasem proceder trwa, głównie za sprawš firm z Wielkiej Brytanii, specjalizujšcych się w odzyskiwaniu odszkodowań w imieniu klientów od touroperatorów.

Jak informuje portal TTG Media, policja aresztowała na Majorce parę Brytyjczyków, którzy nakłaniali goœci do złożenia nieprawdziwych reklamacji. To pierwszy taki wypadek i prawdopodobnie rezultat kampanii informacyjnej.

Brytyjska branża podejmuje wiele działań na rzecz rozwišzania problemu. Jeden z touroperatorów, Jet2Holidays, wysłał nawet swoich detektywów do Hiszpanii, by w ten sposób zapobiegać próbom wyłudzenia pieniędzy.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL