Jakub Piotrowski przed Euro 2024: Każdy musi wziąć odpowiedzialność za drużynę

Polscy piłkarze przygotowują się w Warszawie do ostatnich meczów towarzyskich przed wylotem na Euro 2024. W piątek zagrają na PGE Narodowym z Ukrainą, trzy dni później z Turcją.

Robert Lewandowski przed Euro 2024: Nigdy nie mieliśmy szansy na medal

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie przed Euro. Robert Lewandowski nie chciał składać deklaracji, co należy uznać za sukces na rozpoczynającym się za dwa tygodnie turnieju. Trener Michał Probierz zapowiada wyjście z grupy.

Liga Mistrzów. Dlaczego Carlo Ancelotti i Real Madryt to związek idealny?

Real Madryt zdobył 15. Puchar Mistrzów, pokonując na Wembley 2:0 Borussię Dortmund, a Carlo Ancelotti znów przeszedł do historii.

Liga Mistrzów. Real znów to zrobił. Wygrał na Wembley i wrócił na tron

Borussia Dortmund próbowała zaskoczyć Real, ale to Królewscy wygrali 2:0 na Wembley, wrócili na europejski tron i mają upragniony 15. Puchar Mistrzów

Liga Mistrzów. W sobotę wielkie święto futbolu na Wembley. Finał, jakiego jeszcze nie było

O triumf w Lidze Mistrzów powalczą Borussia Dortmund i Real Madryt. Pierwszych nikt się tu nie spodziewał, drudzy chcą zdobyć 15. puchar.

Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w futsalu

Futsaliści Rekordu Bielsko-Biała po raz siódmy w 30-letniej historii klubu wywalczyli mistrzostwo Polski. W finale play off Fogo Futsal Ekstraklasy pokonali ustępujących mistrzów z Constractu Lubawa.

Euro 2024. Oliwier Zych - na mistrzostwa po naukę i doświadczenie

19-letni bramkarz Puszczy Niepołomice został zaproszony przez Michała Probierza na zgrupowanie kadry przed Euro 2024 i pojedzie na turniej, ale będzie jedynie trenował z reprezentacją.

Marcin Bułka. Powoli nadchodzi jego czas

Grał w czołowych klubach, miał możliwość podpatrzeć najlepszych zawodników. Przyszedł czas na to, by wykorzystać nabyte doświadczenie i wiedzę w reprezentacji. Marcin Bułka ma jeden problem. Jest bramkarzem i musi rywalizować z Wojciechem Szczęsnym.

Przemysław Frankowski – francuski łącznik

Przemysław Frankowski stanowi dobry przykład na to, że mądre decyzje pozwalają w karierze. Gdyby nie transfer do francuskiego RC Lens trudno byłoby mu uzyskać status podstawowego pomocnika reprezentacji Polski.

Sebastian Walukiewicz – takiego obrońcę trudno pominąć

Sebastian Walukiewicz przeszedł wszystkie szczeble kariery reprezentacyjnej w grupach młodzieżowych. W kadrze seniorów rozegrał tylko trzy mecze. Niektórzy twierdzą, że stanowczo za mało.

Euro 2024. Kacper Urbański - jedyny debiutant w polskiej kadrze, który może zagrać w turnieju

Młody pomocnik szybko stał się podstawowym piłkarzem Bologni - rewelacji włoskiej Serie A, która awansowała do Ligi Mistrzów. Teraz Kacper Urbański może spełnić marzenie o grze na Euro, bo Michał Probierz znalazł dla niego miejsce w szerokiej kadrze.

Euro 2024. Jakub Piotrowski - z Bułgarii na piłkarskie salony

W październiku zadebiutował w reprezentacji Polski, a miesiąc później strzelił dla niej pierwszego gola. Teraz Jakub Piotrowski pojedzie na pierwszy duży turniej, a o postępie, jaki zrobił, najlepiej świadczy, że powołanie go do kadry na Euro 2024 przez Michała Probierza nie budzi wątpliwości.

Kadra Polski na Euro 2024. Jak Bartosz Slisz został żołnierzem Michała Probierza

Zimą zamienił Ekstraklasę na amerykańską Major League Soccer. Bartosz Slisz trafił z Legii Warszawa do zespołu Atlanta United, bo - jak sam mówi - potrzebował nowych wyzwań. Dziś Michał Probierz powołał go do kadry na Euro 2024, które jego pierwszym wielkim turniejem.

Euro 2024. Sebastian Szymański - najbardziej wartościowy piłkarz w Turcji

Polski pomocnik stał się jedną z gwiazd ligi tureckiej i choć Fenerbahce Stambuł przegrało wyścig o mistrzostwo z Galatasaray, Sebastian Szymański już w pierwszym sezonie potwierdził swoje umiejętności.

Euro 2024. Jakub Kiwior - chwalił go nawet Paolo Maldini

Mało brakowało, by pojechał na Euro 2024 jako podstawowy obrońca mistrza Anglii. Arsenal nie zdobył jednak tytułu, a Jakub Kiwior stracił miejsce w składzie. Ale jedenastkę reprezentacji trudno dziś wyobrazić sobie bez niego.

Takiego sezonu Robert Lewandowski nie miał od 11 lat. Czy Hansi Flick odmieni Barcelonę?

Robert Lewandowski nie tak wyobrażał sobie drugi sezon w Hiszpanii. Barcelona nie obroniła mistrzostwa, nie udało się jej spełnić marzenia o podboju Europy, a polski napastnik stracił koronę króla strzelców.

Holstein Kiel zadebiutuje w piłkarskiej Bundeslidze

Holstein Kiel, czyli klub o 124-letniej historii, po raz pierwszy awansował do piłkarskiej Bundesligi i to z trenerem, który wcześniej pracował wyłącznie z młodzieżą

Ekstraklasa. Dlaczego Jagiellonia Białystok została mistrzem Polski?

Jagiellonia Białystok została pierwszy raz mistrzem Polski. Była lepsza od klubów bogatszych i mających większy potencjał. Ekstraklasa pozostaje jedną z najsłabszych lig w Europie.