Polscy kibice zdążyli się przyzwyczaić, że do półfinałów wchodzi zwykle dwóch reprezentantów Polski. Tym razem jednak po raz pierwszy w tym sezonie w czołowej ósemce zabrakło Macieja Janowskiego, wicelidera cyklu, za to po raz pierwszy zakwalifikował się do niej Patryk Dudek, który z 13 punktami wygrał fazę zasadniczą. Oprócz niego do półfinału zakwalifikował się z piątego miejsca Bartosz Zmarzlik. Janowski dobrze zaczął, od wygranej, ale słabł z wyścigu na wyścig i ostatecznie uzbierał tylko 6 punktów. Czwarty z Polaków Paweł Przedpełski miał po dwóch seriach cztery punkty, a w trzech kolejnych swoich startach nie przywiózł już nic.

Dudek wygrał pierwszy półfinał, choć przez dwa okrążenia nie miał lekkiej przeprawy z atakującymi go z różnych stron rywalami. Po chwili dołączył do niego Zmarzlik. Polak startujący spod bandy, czyli z nienajlepszego pola startowego, przytomną akcją na pierwszym łuku wyszedł na prowadzenie, później stracił je na rzecz Fredrika Lindgrena, ale drugie miejsce, gwarantujące miejsce w finale, do mety dowiózł.

To oznaczało, że co najmniej jeden z Polaków stanie na podium w Teterow. A finalnie stanęli obaj - i to na najwyższych stopniach. Dudek najlepiej wyszedł spod taśmy, Zmarzlik pognał na pierwszym łuku tuż za nim i bez większych problemów, mimo zdradliwej nawierzchni, dowieźli do mety swoje pozycje.

Speedway Grand Prix
Grand Prix Niemiec w Teterow

1. Patryk Dudek (Polska) - 16 punktów + 1. miejsce w finale
2. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 12 + 2. miejsce w finale
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 14 + 3. miejsce w finale
4. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 11 + 4. miejsce w finale
5. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 12 + 3. miejsce w półfinale
6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 10 + 3. miejsce w półfinale
7. Leon Madsen (Dania) - 8 + 4. miejsce w półfinale
8. Jack Holder (Australia) - 8 + 4. miejsce w półfinale
9. Maciej Janowski (Polska) - 6
10. Kai Huckenbek (Niemcy) - 6
11. Martin Vaculik (Słowacja) - 5
12. Anders Thomsen (Dania) - 5
13. Jason Doyle (Australia) - 5
14. Paweł Przedpełski (Polska) - 4
15. Max Fricke (Australia) - 4
16. Mikkel Michelsen (Dania) - 2
17. Norick Bloedorn (Niemcy) - 1

Zmarzlik umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce, mimo słabszego występu w Teterow, utrzymał Janowski, któremu po piętach depcze jednak Duńczyk Leon Madsen. Dudek w Niemczech zdobył 20 punktów, czyli więcej, niż w trzech poprzednich rundach razem wziętych, i awansował z 14. na 8. miejsce.

Kolejna, piąta odsłona tegorocznego Grand Prix na żużlu, za trzy tygodnie w Gorzowie Wielkopolskim, na domowym torze Bartosza Zmarzlika.

Speedway Grand Prix
Klasyfikacja generalna po 4 rundach

1. Zmarzlik - 62 pkt.
2. Janowski - 51
3. Madsen - 50
4. Lindgren - 46
5. Woffinden - 43
6. Lambert - 36
...
8. Dudek - 35
15. Przedpełski - 15