Powinien uwzględniać potrzeby wymagającej skóry, aby nie nasilać objawów i wspomóc leczenie choroby. Na co warto zwrócić uwagę, aby znaleźć skuteczny szampon na ŁZS?

Łojotokowe zapalenie skóry - szampon o naturalnym składzie pomoże!

Jeżeli cierpimy na łojotokowe zapalenie skóry głowy, to szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy powinniśmy wybierać naprawdę bardzo starannie. Zaleca się stosowanie kosmetyków, które dobrze oczyszczają skórę z łoju i martwego naskórka, a jednocześnie są dla niej łagodne. ŁZS wiąże się bowiem ze zwiększoną skłonnością do podrażnień, wynikającą z osłabienia bariery ochronnej skóry. Ważne jest też odbudowanie nawilżenia, ponieważ mimo że u podłoża ŁZS leży łojotok, skóra często jest odwodniona. Jakie składniki przywrócą jej równowagę i będą skuteczne w niwelowaniu uciążliwych objawów? Zobacz tabelę poniżej.

Składnik

Jak działa?

Pirokton olaminy

Działa silnie przeciwgrzybiczo, a także przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Ogranicza ilość drożdżaków Malassezia, odpowiadających za objawy łojotokowego zapalenia skóry.

Ichtiol

Redukuje wydzielanie sebum, ma też właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Reguluje procesy keratynizacji skóry, zapobiegając jej łuszczeniu.

Alantoina

Ma silne działanie łagodzące. Zmniejsza uczucie pieczenia i swędzenia. Poza tym intensywnie nawilża skórę. Nie można odmówić jej również właściwości regenerujących.

Siarczek selenu

To składnik wykorzystywany często w szamponach przeciwłupieżowych. Ma działanie przeciwgrzybicze, zwalcza drożdżaki Malassezia. Dzięki niemu skóra przestaje się nadmiernie łuszczyć.

Glinka biała

Dzięki glince białej można dokładnie oczyścić skalp z nawarstwionego martwego naskórka. Glinka nie podrażnia skóry i pomaga uregulować aktywność gruczołów łojowych, dlatego stanowi składnik idealny dla osób zmagających się z ŁZS.

Betaina

Charakteryzuje się właściwościami kojącymi oraz regenerującymi. Zapobiega podrażnieniom. Poprawia nawilżenie skóry. Zwiększa objętość włosów oraz nadaje im jedwabistą gładkość.

Biolin

Dba o równowagę mikrobiomu skóry. Odbudowuje jej barierę ochronną, dzięki czemu skóra lepiej broni się przed drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Pantenol

Zbawienny dla podrażnionej, piekącej i swędzącej skóry. Przywraca jej komfort i chroni przed kolejnymi podrażnieniami. Posiada również właściwości nawilżające i regenerujące.

Witamina E

Jest silnym przeciwutleniaczem. Hamuje procesy utleniania nienasyconych kwasów tłuszczowych, powodując zmniejszenie objawów ŁZS. Ponadto regeneruje skórę i wzmacnia jej barierę hydrolipidową.

Mleczko pszczele

Przyśpiesza gojenie uszkodzonej skóry. Obfituje w witaminy z grupy B i siarkę, dzięki czemu pomaga uregulować łojotok oraz wpływa dobroczynnie na włosy. Intensywnie nawilża.

Wiele z tych komponentów jest pochodzenia naturalnego. Warto szukać właśnie takich szamponów, które bazują na naturalnych składnikach, gdyż najlepiej sprawdzają się przy problemach skórnych – również ŁZS.

Jeśli już znajdziemy szampon na ŁZS z dobrym składem, powinniśmy też wiedzieć, jak go zastosować.

Natalia Munda Kosmetolog

Natalia Munda Kosmetolog

W przypadku chorób skóry, takich jak ŁZS, szampon po spienieniu warto pozostawić na skórze głowy na kilka minut. Wtedy jego składniki będą miały czas wniknąć w skórę i lepiej zadziałać. Do spłukiwania szamponu użyjmy wody o odpowiedniej temperaturze. Zbyt zimna lub zbyt ciepła woda może nasilać łojotok, dlatego trzeba spłukiwać szampon letnią wodą mówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy – co da jego stosowanie?

Dobry szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy poprawi kondycję skalpu, co z czasem przełoży się również na stan włosów. Przede wszystkim usunie zalegającą na skórze warstwę łoju i martwego naskórka. Dzięki temu poprawi wnikanie substancji leczniczych oraz zapobiegnie wypadaniu włosów. Poza tym szampon złagodzi uciążliwy świąd oraz pieczenie, przez uregulowanie składu mikroflory skóry - zmniejszenie ilości drożdżaków Malassezia, jak również dzięki poprawie poziomu nawilżenia skóry. Odwodniona skóra głowy to częsty problem przy ŁZS, prowadzący do nadmiernego łuszczenia i zwiększający ryzyko podrażnień.

Należy mieć świadomość tego, że im wcześniej sięgniemy po specjalistyczny szampon na ŁZS, tym lepszych rezultatów możemy się spodziewać. Jeśli rozpoczniemy walkę na bardzo wczesnym etapie lub będziemy działać profilaktycznie, mamy realną szansę na pokonanie problemu. W niektórych przypadkach możliwe jest nawet wyeliminowanie przyczyn łojotokowego zapalenia skóry, co zapobiega rozwojowi schorzenia.

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry – i co jeszcze?

Sam szampon może nie wystarczyć do zbudowania skutecznej rutyny pielęgnacyjnej przy ŁZS. Co jeszcze może być potrzebne? Warto zainteresować się również preparatami, które dłużej pozostaną na naszej skórze głowy. Wskazane są na przykład nawilżające emulsje i złuszczające płyny bez spłukiwania.

Nie można jednak zapominać o tym, że żadne dermokosmetyki nie zastąpią nam leków. Należy przede wszystkim właściwie zdiagnozować problem oraz wdrożyć leczenie. Warto więc udać się do dermatologa i przestrzegać jego zaleceń.

SEBORG Szampon na łojotokowe zapalenie skóry – jak działa ten szampon?

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy, aby mógł być skuteczny, powinien działać wszechstronnie. Z pewnością takim działaniem wyróżnia się szampon marki Seborh na łojotokowe zapalenie skóry. To kosmetyk stworzony w oparciu o naturalne składniki (biolin, mleczko pszczele, witamina E, glinka biała), który:

skutecznie oczyszcza skórę, pomagając pozbyć się nagromadzonej łuski,normalizuje aktywność gruczołów łojowych,odbudowuje i wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry,intensywnie nawilża przesuszoną skórę, bez nasilania łojotoku,działa przeciwgrzybiczo w stosunku do drożdżaków Malassezia,wspomaga rozwój dobroczynnego mikrobiomu skóry,łagodzi świąd, pieczenie i podrażnienie.

Szampon Seborh najlepiej stosować w połączeniu z emulsją i płynem z tej samej serii. Te dwa dermokosmetyki również wykorzystują moc naturalnych składników aktywnych. Emulsja zawiera m.in. olej z czarnuszki, olej konopny, siarkę, mocznik. Przeciwdziała nadmiernej ucieczce wody z naskórka, łagodzi swędzenie i reguluje procesy keratynizacji. W płynie Seborh znajdziemy kwasy owocowe i ekstrakty: z wąkroty azjatyckiej, miłorzębu, arniki, nagietka, rozmarynu. Działa keratolitycznie, nawilżająco i poprawia mikrocyrkulację, stymulując porost włosów.

Czytaj więcej na temat tego szamponu: https://seborh.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-glowy-szampon/

Od lat walczę z ŁZS. Używanie szamponów z mocnymi detergentami bardzo przesuszyło moją skórę i pogorszyło objawy. Na szczęście udało mi się znaleźć rozwiązanie - jest nim szampon Seborh. Dzięki niemu wreszcie mam spokój z łuszczeniem i swędzeniem skalpu, a co najważniejsze, moja skóra odzyskała nawilżenie. Pozostałe kosmetyki z zestawu również działają bardzo dobrze. Od dłuższego czasu miałam wrażenie, że moje włosy wcale nie rosną, a odkąd stosuję Seborh, zauważyłam, że ich porost jest szybszy i wyrosło mi mnóstwo baby hair pisze pani Malwina z Opola

Po szamponie Seborh przestała mnie swędzieć głowa. Wypróbowałem jeszcze płyn i emulsję Seborh. Włosy przestały się przetłuszczać i znacznie mniej ich wypada podczas mycia pisze pan Wojciech z Legnicy

Wybierz skuteczny szampon na ŁZS i poczuj ulgę!

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry ma dużą szansę pomóc, zwłaszcza, jeśli sięgniemy po niego odpowiednio wcześnie. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że nie każdy kosmetyk będzie dobry. Najlepszym rozwiązaniem będzie szampon bazujący na naturalnych składnikach aktywnych. Zainwestujmy również w inne dermokosmetyki, takie jak emulsja czy płyn. Jeśli sumiennie podejdziemy do pielęgnacji, możemy liczyć na to, że stan skóry się poprawi.

FAQ

1. Co powinien zawierać dobry szampon na łojotokowe zapalenie skóry?

W szamponie na ŁZS, poza dobrze oczyszczającymi substancjami myjącymi, powinny znaleźć się  substancje przeciwgrzybicze, które będą eliminowały źródło problemu – drożdżaki Malassezia. Poza tym ważne są komponenty łagodzące świąd, pieczenie i podrażnienia skóry. W dobrym szamponie nie zbraknie także składników o działaniu nawilżającym, przeciwłojotokowym i regulującym łuszczenie. Takim właśnie składem wyróżnia się na przykład szampon Seborh.

2. Czy szampon na łojotokowe zapalenie skóry może być stosowany każdego dnia?

Szampon o naturalnym składzie jak najbardziej nadaje się do codziennego stosowania. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy chory na ŁZS potrzebuje myć włosy tak często. Trzeba dostosować częstotliwość używania szamponu do potrzeb skóry głowy.

3. Czy szampon na łojotokowe zapalenie skóry może być stosowany przez dłuższy czas?

Tak, jeśli znaleźliśmy szampon, który odpowiada naszym potrzebom, możemy go stosować ciągle. Nawet profilaktycznie, po ustąpieniu objawów ŁZS.

Bibliografia

Mameri ACA, Carneiro S, Mameri LMA et al.: History of Seborrheic Dermatitis: Conceptual and Clinico-Pathologic Evolution. Skinmed; 15(3): 187-194, 2017Hay RJ: Malassezia dandruff and seborrhoeic dermatitis: an overview. Br J Dermatol, 165 (suppl. 2): 2-8, 2011Baran E, Szepietowski J, Maleszka R i in.: Łojotokowe zapalenie skóry i łupież: konsensus postępowania terapeutycznego. Wytyczne rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne. Dermatol Klin, 8: 229-234, 2006Valia R.G.: Etiopathogenesis of seborrheic dermatitis. Indian J. Dermatol. Venereol. Leprol., 72: 253–255, 2006Woźniak M, Nowicki R: Rola grzybów Malassezia spp. w etiopatogenezie chorób skóry, Mikologia Lekarska, 2007

Materiał Promocyjny