Nad rozwojem spółki pieczę sprawują Lidia Skudławska i Piotr Witek – Partnerzy Zarządzający. Firma świadczy usługi z zakresu audytu, księgowości, kadr i płac, a także doradztwa prawnego i podatkowego na najwyższym poziomie. Moore Polska to partner biznesowy, który pomaga w rozwoju swoich Klientów w dynamicznie zmieniającym się świecie, przy wykorzystywaniu nowoczesnych narzędzi, stosując politykę dialogu. Kieruje się zasadami rzetelnego doradztwa, zaufania oraz gwarancji najwyższego bezpieczeństwa powierzonych danych.

Międzynarodowe wsparcie

Rok 2021 to nie tylko podjęcie decyzji o połączeniu Morison Finansista i Moore Rewit, ale także pierwszy rok obecności spółki w międzynarodowej sieci księgowej, audytorskiej i doradczej Moore Global. Było to zatem dwanaście miesięcy ciężkiej pracy, gruntownych zmian, wdrażania nowych systemów, przeformatowania swojego podejścia oraz standaryzacji procesów.

Sama sieć Moore Global również posiada wieloletnią historię – ta sięga już 1907 roku. Obecnie siedziba firmy znajduje się w Londynie, a w spółkach należących do sieci zatrudnionych jest ponad 30 000 osób, w 113 krajach na całym świecie. W 2022 roku w rankingu IAB (International Accounting Bulletin) znalazła się na 12 miejscu największych firm w branży na świecie z przychodem 3 563,7 mln USD.

Międzynarodowa sieć kontaktów, jaką oferuje Moore Global, to też szansa na olbrzymi rozwój – kulturowy oraz intelektualny – zespołów Moore Polska. Sieć umożliwia kontakt i uzyskanie merytorycznego, jak również osobistego wsparcia od specjalistów i ekspertów z całego świata. Dzięki temu Moore Polska również może otaczać opieką na wszystkich płaszczyznach klientów zagranicznych, a także pomagać w rozwoju polskim firmom myślącym o ekspansji zagranicznej.

Fundamenty zbudowane na empatii

Moore Polska to zespół ponad 220 ekspertów, w tym prawie 30 biegłych rewidentów, rozlokowanych w 9 biurach w 8 miastach w Polsce. To sprawia, że firma  może zaoferować szeroki wachlarz usług klientom, w różnych lokalizacjach, działając na nowoczesnych systemach i korzystając z międzynarodowej wiedzy czerpanej z sieci Moore Global. Niewątpliwie jednak, oprócz wiedzy, silnym fundamentem, na którym budowany jest sukces spółki, jest empatia.

Moore Polska jest firmą, która słucha, potrafi być blisko klienta – nie jedynie w aspekcie biznesowym, ale również ludzkim. Spółka rozumie, że za każdą transakcją, czy zmianą stoi człowiek.  

— Dla mnie biznes to relacje, i to nie tylko te, które dzieją się za zamkniętymi drzwiami w gabinetach dyrektorów – podkreśla Piotr Witek. – To stały kontakt, budowanie przywiązania i przyjaźni, bez kalkulacji, co się opłaca, a co nie. Ze swoimi klientami zawsze tak tworzę więzi, żeby mieli świadomość, że mogą na mnie liczyć, niezależnie od sytuacji. Tak, jak mogłem na nich liczyć w najtrudniejszych momentach.

Polityka dialogu, uważanego słuchania i motywowania do działania – Moore Polska wierzy, że tylko dzięki temu jest w stanie stworzyć silne zaplecze w postaci zżytych, pełnych pasji oraz chęci do rozwoju zespołów, których zaangażowanie bezpośrednio przekłada się na korzyści dla klienta i pozwala realizować mu założone cele biznesowe. Nieustający rozwój – wszystkich pracowników, również kadry zarządzającej – jest najważniejszym i kluczowym środkiem do osiągnięcia jednego z najważniejszego założeń: stania się jedną z najbardziej empatycznych i szanowanych firm na rynku, budującą pełną szacunku i zrozumienia społeczność wewnątrz struktur, jak i na zewnątrz w relacjach z klientami.

— Widzę konieczność rozwoju, bo, zwłaszcza w biznesie, ten, kto się nie rozwija, nie tylko staje w miejscu, ale ostatecznie się cofa – zauważa Lidia Skudławska. – Znacznie trudniej byłoby mi rozwijać Morisona w pojedynkę, bo jednak razem możemy więcej. Dlatego przystałam na propozycję Piotra, ponieważ przyniesie to korzyści nie tylko dla naszych firm, ale i otworzy nowe drogi rozwoju dla pracowników. Jednak przede wszystkim najwięcej zyskają nasi klienci, którzy zostaną otoczeni wszechstronną i kompleksową opieką naszych ekspertów. Nie bez znaczenia jest dla mnie wzajemne wsparcie, szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Razem z Piotrem ufamy sobie, wierzymy w swoją wiedzę, a także w doświadczenie i umiejętności naszych wspaniałych zespołów, bez których to wszystko nie byłoby możliwe.

Moore Polska stara się na każdym kroku kultywować wyznaczone wartości. Wspiera najbardziej potrzebujących podczas akcji „Szlachetna Paczka” – w 2021 roku pomogła dzięki zaangażowaniu pracowników aż trzem rodzinom z różnych rejonów Polski. Dodatkowo, nieustannie angażuje się w pomoc osobom uchodźczym z Ukrainy: rodzinom koleżanek i kolegów z Moore Ukraine – firmy również należącej do sieci Moore Global – jak i całkowicie obcym osobom. Nie robi tylko w formie dotacji finansowych, ale i otaczania opieką tych, którzy uciekli do Polski z objętych wojną terenów. Ponadto, firma w 2021 przekazała fundusze na rozwój Warsztatu Terapii Zajęciowej w Suszu.

Mat. Partnera

Razem jesteśmy silniejsi

Moore Polska jest sumą wiedzy, doświadczeń, profesjonalizmu i ciężkiej pracy dwóch firm, które od dekad cieszą się zaufaniem, wykazując się profesjonalizmem i nienaruszalną etyką zawodową. W centrum działań firmy zgaduje się satysfakcja klienta oraz rozwój zespołów. Dokonana w 2022 roku fuzja dała Moore Polska możliwość osiągania założonych celów biznesowych. Partnerzy Zarządzający wierzą zaś, że dobre nauki powinny iść kaskadowo: od menedżera do asystenta, bo tylko tak można budować firmę prawdziwie rodzinną, opartą na empatii i wzajemnym zrozumieniu.

Rynek usług audytorskich jest bowiem szybko rozwijającym się segmentem, a oczekiwania klientów rosną wprost proporcjonalnie. Moore Polska wychodzi naprzeciw ich potrzebom. Firmy audytorskie muszą zatem nieustannie dostosowywać się do zmieniającego się, progresywnego rynku. Spółka zaś możliwość nie tylko dotarcia do szerszej grupy odbiorców i realizowania jeszcze bardziej prestiżowych projektów, ale także cały czas dynamizuje rozwój oraz rozbudowuje bazę wiedzy wewnątrz swoich zespołów. 

Ciężka praca jednak pozwoliła Moore Polska otrzymać optymalną synergię wzrostu na polskim rynku usług audytu, outsourcingu, doradztwa podatkowego oraz wsparcia biznesu.

Moore Polska mierzy jednak jeszcze wyżej i widzi jeszcze więcej.

Historia rozwoju

Moore Polska nie zapomina jednak o tym, co ją ukształtowało. To sukcesor firm audytorskich z wieloletnią tradycją oraz silną pozycją na rynku – Morison Finansista i Moore Rewit. Obie spółki połączyły nie tylko wspólne wartości, rodzinny charakter oraz silne fundamenty oparte na szacunku i empatii, ale także historia – w tym praktyczne przejście przez sukcesję.

Korzenie Morison Finansista sięgają końca lat osiemdziesiątych, kiedy w Polsce zaczęła się rozwijać intensywnie gospodarka wolnorynkowa. Powstawały prywatne biznesy, a zdolni menedżerowie szukali możliwości osobistego spełnienia i rozwoju. Nic zatem dziwnego, że to właśnie wtedy osoby posiadające doświadczenie zawodowe podejmowały odważne decyzje tworząc własne firmy. Nie inaczej było więc w przypadku Ireny Leczyk oraz jej dwóch córek: Romy Żuchowskiej i Lidii Skudławskiej, obecnie Partnera Zarządzającego Moore Polska. To dzięki ich determinacji, wiedzy i doświadczeniu w 1989 roku na rynku zadebiutowała firma FINANSISTA, szybko umacniając swoją pozycję. Stała się synonimem profesjonalnego podejścia do klienta, terminowości oraz doskonalenia realizowanych usług.

Natomiast w roku 1992 roku na rynku zadebiutowało biuro rachunkowe WIT. Firma została założona przez Lucynę Witek, biegłego rewidenta, po jej powrocie z placówki dyplomatycznej w Bagdadzie, gdzie zajmowała stanowisko dyrektora finansowego Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej. To właśnie biuro rachunkowe WIT stało się zalążkiem rodzinnej spółki REWIT Ośrodek Rachunkowo-Konsultingowy powstałej w 1994 roku dzięki wspólnej, ciężkiej pracy rodziny Lucyny Witek: jej męża, Bolesława, prawnika oraz ich dzieci, wówczas studentów, Agnieszki i Piotra, który po latach przejął zarządzenie spółką po mamie. REWIT stała się w krótkim czasie jedną z najbardziej renomowanych i szanowanych firm na rynku, święcąc triumfy i nieustannie się rozwijając. We wrześniu 2020 roku firma została częścią międzynarodowej sieci Moore Global, zmieniając wówczas nazwę na Moore Rewit.

Był to jednak początek nowej ery. Ery wspólnej pracy Morison Finansista i Moore Rewit – już pod wspólnym sztandarem Moore Polska – dzięki której osiągniemy jeszcze więcej.

Mat. Partnera

Materiał Promocyjny