fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

turystyka.rp.pl

W Austrii, jak w Polsce – wyciągi otwarte, hotele zamknięte

Fot. AFP
Hotele i lokale gastronomiczne w Austrii pozostaną zamknięte do 7 stycznia – podał kanclerz Sebastian Kurz, przedstawiając nowe regulacje, które mają pomóc zwalczyć pandemię koronawirusa.

Zaznaczył, że od 7 stycznia będzie je można otworzyć, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Wolno natomiast jeździć na nartach – kanclerz tłumaczy, że uruchomienie wyciągów przy jednoczesnym zamknięciu obiektów noclegowych, restauracji, barów i knajp, powodowane jest tym, że narciarstwo jest sportem uprawianym indywidualnie i w dodatku na wolnym powietrzu. Podczas gdy w obiektach zamkniętych sytuacja jest inna – relacjonuje wystąpienie szefa rządu stacja telewizyjna ORF w elektronicznym wydaniu.

Kurz zapowiada, że dla wyciągów będą opracowane oddzielne protokoły sanitarne.

Na pytanie dziennikarza odpowiada, że podejmując decyzję, która praktycznie wyklucza możliwość przyjazdu turystów zagranicznych, nie brano pod uwagę ani Niemiec, ani Włoch.

Z wcześniejszych doniesień austriackiej agencji informacyjnej APA wynika, że hotelarze nie są zgodni, co do tego, kiedy ich działalność powinna być przywrócona. 23,5 procent opowiada się za natychmiastowym otwarciem obiektów, jeszcze przed Bożym Narodzeniem przyjmować gości chciałoby kolejne 23 procent przedsiębiorców. 43 procent uważa z kolei, że otwarcie powinno nastąpić w połowie stycznia.

Część hotelarzy zadaje sobie pytanie, czy zbyt wczesne przywrócenie działalności nie zaszkodzi całemu sezonowi zimowemu, jeśli w miejscowościach turystycznych znów pojawiłyby się ogniska zachorowań.

Z punktu widzenia austriackiej branży turystycznej najważniejszy jest luty – na ten miesiąc przypada szczyt sezonu. Najważniejszymi grupami gości są Niemcy i turyści krajowi. Z prawie 16 mln gości, którzy wypoczywali tam w zimie 2019/2020, 11,5 miliona przyjechało z zagranicy.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA