fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

turystyka.rp.pl

Przemysł spotkań i hotelarze manifestują w Warszawie

Na placu Zamkowym w Warszawie trwa zbieranie podpisów pod petycją do rządu z postulatami branży przemysłu spotkań, hotelarskiej, fitness i gastronomicznej w sprawie ratowania ich w czasie pandemii.

Akcję zorganizowały Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Polska Federacja Fitness i Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Poparło ją stowarzyszenie Turystyczna Organizacja Otwarta.

Wspólne postulaty to:

  • UMORZENIE W 100% SUBWENCJI PFR DLA FIRM Z SEKTORA BRANŻ DOTKNIĘTYCH OGRANICZENIAMI Całkowite umorzenie subwencji PFR dla przedsiębiorstw z sektora najbardziej poszkodowanych branż, mogących udowodnić spadek przychodów rok do roku o minimum 50%, w dowolnych dwóch miesiącach, od lipca 2020 r. do zakończenia stanu epidemicznego.
  • DODATKOWY NABÓR SUBWENCJI PFR DLA BRANŻ DOTKNIĘTYCH OGRANICZENIAMI Ponowny nabór wniosków do PFR dla firm z sektora najbardziej poszkodowanych branż, mogących udowodnić spadek przychodów rok do roku o minimum 50%, w dowolnych 4 miesiącach, od lipca 2020 do zakończenia stanu epidemicznego, niezależnie od liczby zatrudnionych pracowników.
  • REKOMPENSATY ZA OKRES OGRANICZENIA DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW Dofinansowanie działalności w wysokości 50% przychodów odpowiadających analogicznemu okresowi z 2019 r., przez czas trwania ograniczenia działalności danej branży.
  • ZAWIESZENIE SPŁAT KREDYTÓW / LEASINGÓW Zawieszenie spłaty kredytów hipotecznych / rat leasingowych dla firm z sektora najbardziej poszkodowanych branż, mogących udowodnić spadek dochodów rok do roku o minimum 50%, w dowolnych dwóch miesiącach, od września 2020 r.
  • DALSZE DOFINANSOWANIE KOSZTÓW PRACY • Dofinansowanie do obniżonego wynagrodzenia do 80% etatu, w wysokości 40% pierwotnego wynagrodzenia. • Dofinansowanie przestojowego w przypadku obniżenia wynagrodzenia o 50%, w kwocie minimalnego wynagrodzenia(w okresie od października 2020 r. do marca 2021 r.) lub przez okres zamknięcia branży + 1 miesiąc na ponowny „rozruch” przedsiębiorstwa. • Abolicja składek ZUS oraz postojowe (w tym dot. umów cywilnoprawnych) w okresie od 1 listopada 2020 r. do 31 marca 2021 r.dla wszystkich przedsiębiorstw z naszych branż (w tym włączenie dodatkowych PKD), jak m.in. 73.11.Z dot. szczególnie agencji eventowych oraz firm realizujących zabudowę targową.
  • WPROWADZENIE KRYTERIUM SPADKU OBROTÓW DO ZASTOSOWANIA WE WSZYSTKICH FORMACH POMOCY ZE STRONY PAŃSTWA, WRAZ Z IDENTYFIKACJĄ POPRZEZ PKD BRANŻY/PRZEMYSŁU SZCZEGÓLNIE DOTKNIĘTEGO PRZEZ KRYZYS Zastosowanie kryterium spadku obrotów połączonego z określonym kodem PKD lub oświadczeniem przedsiębiorcy dot. funkcjonowania w branży, która poprzez ograniczenia ze strony administracji państwowej poniosła i ponosi dotkliwe straty.

Adresatami pisma są m,iędzy innymi premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju,pracy i technologii Jarosław Gowin, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, marszałkowie Sejmu i Senatu, posłowie z komisji sejmowych i senackich.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA