fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

turystyka.rp.pl

Dla kogo granice Unii Europejskiej pozostaną zamknięte?

Fot. AFP
Ambasadorowie państw unijnych odłożyli do poniedziałku decyzję w sprawie ogłoszenia listy krajów, których obywatele będą wpuszczani do Unii Europejskiej od lipca. Nie ma na niej między innymi Stanów Zjednoczonych.

Zewnętrzne granice Unii Europejskiej są zamknięte od połowy marca w związku z pandemią koronawirusa. Jest już wstępna lista krajów, których obywatele wjadą od przyszłego tygodnia do Unii. Początkowo liczyła kilkadziesiąt państw, później została skrócona do kilkunastu. Polska była w grupie domagających się jasno określonych kryteriów zezwalających na wjazd do Unii i weryfikowania listy co jakiś czas. Wstępnie ustalono, że wjechać na teren Wspólnoty będą mogli obywatele z krajów, gdzie wskaźnik zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców nie przekracza 16.

CZYTAJ TEŻ: Unia Europejska może czasowo nie wpuszczać amerykańskich turystów

Na liście znalazły się między innymi Korea Południowa, Japonia, Kanada, Australia, Gruzja, Serbia, a także Chiny, jeśli zastosują zasadę wzajemności dla Europejczyków. Granice pozostałyby zamknięte na razie między innymi dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Rosji i Brazylii.

Rządy państw europejskich miały dać ostateczną odpowiedzieć w sprawie akceptacji listy, ale kilka z nich poprosiło o więcej czasu, więc ostatecznie ambasadorowie zajmą się tą sprawą w poniedziałek.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA