fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

turystyka.rp.pl

LOT dodaje wakacyjnych rejsów z regionalnych lotnisk

Najwięcej wakacyjnych połączeń LOT uruchomi do Grecji. Fot. Filip Frydrykiewicz
LOT rozszerza siatkę wakacyjnych połączeń. Wchodzi z nimi do krajowych portów regionalnych. Najwięcej planuje Grecji, Hiszpanii i Bułgarii.

Przewoźnik nie ukrywa, że inspiracją były dla niego zeszłoroczne doświadczenia, kiedy zaoferował liczne sezonowe rejsy do miejsc stricte turystycznych.

Nowe w tym roku loty dla turystów to:

  • z Gdańska do Burgas
  • z Katowic do Kalamaty, Barcelony, Burgas (4 razy w tygodniu), Aktion (na Leukadzie, w archipelagu Wysp Jońskich), Aten (2 razy w tygodniu), na Samos i do Warny (2 razy w tygodniu),
  • z Poznania na Majorkę,
  • z Rzeszowa do Zadaru,
  • z Warszawy do Tivatu (Czarnogóra) i Batumi,
  • z Wrocławia do Barcelony, na Kos,

Nowe połączenia będą uruchamiane od 18 czerwca, a większość z nich oferowana będzie z częstotliwością jednej rotacji tygodniowo.

– Coraz szybsze tempo szczepień w Europie i stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwala planować operacje na najbliższe miesiące z ostrożnym optymizmem – mówi cytowany w komunikacie firmy członek zarządu LOT ds. handlowych Michał Fijoł. – Dlatego we współpracy z biurami podróży planujemy kształt naszej siatki połączeń uzupełniając ją o kolejne, nieobsługiwane dotąd kurorty. Jednocześnie bardzo uważnie obserwujemy sytuację epidemiczną i popyt na poszczególne kierunki. W miarę możliwości planujemy też sukcesywnie przywracać połączenia regularne i transatlantyckie – dodaje.

Oprócz nowych kierunków wakacyjnych latem LOT podtrzymuje wciągnięte wcześniej do rozkładu lotów i dostępne już w systemach rezerwacyjnych połączenia sezonowe m.in. na Zakintos, do Kalabrii, Skopje, Ochrydy, Tirany, na Rodos, do Palermo, Olbii, na Maltę, na Santoryn, Korfu, Ibizę, do Heraklionu, do Chanii, Zadaru, Larnaki, Dubrownika, Nicei, Wenecji, Splitu, Czarnogóry i Lubljany.

Start tych rejsów planowany jest na 28 maja.

Rejsy wakacyjne oznaczone są numerami LO8XXX i obsługiwane boeingami 737.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA