fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

turystyka.rp.pl

Niemcy - ostrzejsze zasady wjazdu. Zależą od kategorii kraju

Fot. AFP
Niemiecki rząd wprowadził kolejne ograniczenia dla podróżnych. Osoby wjeżdżające z prawie 30 krajów muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Chodzi o państwa, w których liczba zakażeń jest szczególnie wysoka, lub w których pojawiły się groźniejsze mutacje wirusa. Wśród nich znalazły się Czechy, Portugalia, Hiszpania, Egipt i Stany Zjednoczone.

Ostrzejsze zasady obowiązują od niedzieli. Przyjeżdżający z prawie 30 krajów (chodzi o osoby, które w ostatnich 10 dniach przebywały w jednym z państw objętych regulacjami), w których odsetek zakażonych jest szczególnie duży i lub gdzie krążą już groźniejsze mutacje wirusa, muszą przed przyjazdem do Niemiec zrobić test na koronawirusa – informuje Instytut Roberta Kocha. Najwcześniej można go zrobić na 48 godziny przed wjazdem. Badanie ma być opisane po niemiecku, angielsku lub francusku i spełniać wytyczne Instytutu.

Nadal obowiązuje zasada, że po przyjeździe z kraju uznanego za ryzykowny jeśli chodzi o zakażenia koronawirusem trzeba odbyć 10-dniową kwarantannę. Jeśli po pięciu dniach wykona się test na covid-19, a wynik będzie negatywny, izolację można opuścić.

Dodatkowo przed przyjazdem należy się zarejestrować na stronie internetowej https://www.einreiseanmeldung.de – potwierdzenie rejestracji podróżny musi mieć przy sobie.

W grupie państw ze szczególnie zakaźnymi mutacjami wirusa znajdują się: Brazylia, Irlandia, Portugalia, RPA i Wielka Brytania.

Z kolei wśród 25 państw ze szczególnie dużym odsetkiem zakażeń są takie turystyczne kierunki jak Egipt, Andora, Izrael, Meksyk, Hiszpania, Emiraty Arabskie i graniczące z Niemcami Czechy. Polska zaliczana jest do „normalnych” państw uznanych za ryzykowne ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W związku z nowymi restrykcjami w poniedziałek rano na przejściach granicznych między Niemcami a Czechami powstały kolejki pieszych i samochodów – informuje niemiecka policja.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA