Kort centralny  (Philippe Chatrier - 15 000 miejsc) i przyłączone do niego korty boczne to jedna strefa, kort Suzanne Leglen (10 000 miejsc) z kortami bocznymi to strefa druga, a położony trochę na uboczu kort Simonne - Mathieu (5000 miejsc - kortów bocznych wokół niego nie ma) to strefa nr 3. Do dwóch pierwszych stref wejdzie codziennie po 5000 ludzi, do strefy trzeciej - 1500 osób. Widzowie wewnątrz trzech stref będą mogli przemieszczać się swobodnie między kortami. 

Francuzi podkreślają, że ich turniej będzie pierwszą tenisową imprezą czasów koronawirusa z udziałem widzów (wcześniejsze mistrzostwa Włoch na kortach Foro Italico w Rzymie odbędą się bez publiczności)

Dyrektor turnieju Guy Forget poinformował, że wszyscy uczestnicy będą obowiązkowo testowani na obecność koronawirusa tuż po przyjeździe, potem po 72 godzinach a następnie co pięć dni. Dwa hotele zostaną zarezerwowane praktycznie tylko dla tenisistów, muszą w nich zamieszkać wszyscy, nawet ci, którzy mieszkają w Paryżu.

Zawodnicy będą mogli wejść na stadion Rolanda Garrosa tylko w dniu swoich meczów, w pozostałych dniach do ich dyspozycji będzie pobliski stadion Jean - Bouin. Kwalifikacje do turnieju głównego odbędą się bez publiczności.