Janowicz ma sposób na Francuza – w 2014 roku wygrał z nim trzy razy, w tym roku już dwa, pierwszy kilka dni temu podczas challengera w Teksasie.

Grali na korcie nr 1, trochę odsłoniętym. Okoliczne palmy szarpał wiatr, w tych warunkach trudno było o dobre podania i ryzyko uderzeń przy liniach. Roger-Vasselin, lepszy deblista niż singlista (w 2014 roku wygrał Roland Garros z Julienem Benneteau), miał jednak kłopoty znacznie większe niż Polak.

Janowicz pokazał bardzo solidne serwisy i returny oraz precyzję gry, efekty były widoczne: przełamanie w połowie pierwszego seta, po kilkunastu minutach następne, zaraz na początku drugiego. Kiedy prowadził 6:4, 3:0 stało się jasne, że Francuz nie poprawi bilansu spotkań z Polakiem.

Następnym przeciwnikiem tenisisty z Łodzi jest Roberto Bautista Agut (w turnieju nr 13., w rankingu ATP – 15.). Grali raz, dokładnie rok temu w tym samym turnieju, wtedy Hiszpan nie dał Polakowi wiele pograć, w godzinę z niewielkim okładem zwyciężył 6:4, 6:1.

Marcin Matkowski pożegnał się już z turniejem deblowym. W Indian Wells Polak i Serb Nenad Zimonjić doszli do półfinału, lecz w Miami przegrali w pierwszej rundzie. Pokonali ich Kevin Anderson i Jeremy Chardy.

Dwóch niezłych singlistów (tenisista z RPA jest 17. w rankingu ATP, Francuz – 38.) dało się namówić do gry deblowej i to połączenie dało dobry efekt. Anderson i Chardy mają przed sobą obowiązki w turnieju indywidualnym, ale w pierwszej rudzie mieli wolny los.

> Miami. Turniej ATP (5,381 mln dol., Masters 1000). I runda: J. Janowicz (Polska) – E. Roger-Vasselin (Francja) 6:4, 6:2; B. Corić (Chorwacja) – A. Haider-Maurer (Austria) 1:6, 6:3, 7:6 (7-3); M. Jużny (Rosja) – A. Gołubiew (Kazachstan) 4:6, 6:2, 6:3; A. Zverev (Niemcy) – S. Groth (Australia) 7:5, 6:7 (5-7), 6:4; T. Gabaszwili (Rosja) – P. Andujar (Hiszpania) 0:6, 7:6 (7-4), 6:3.
I runda debla: K. Anderson, J. Chardy (RPA, Francja) – M. Matkowski, N. Zimonjić (Polska, Serbia, 6) 6:3, 6:3.