Puchar Davisa: do przerwy 0:1

Martin Kliżan pokonał Michała Przysiężnego 6:4, 6:4, 6:4 i po pierwszym meczu Polska przegrywa ze Słowacją 0:1 w barażach o awans do Grupy Światowej Pucharu Davisa.

Publikacja: 18.09.2015 17:35

Słowacki tenisista zwyciężył pewnie, niemal cały mecz miał pod kontrolą, tylko w ostatnim secie prowadząc 5:2 i mając podanie stracił jedyny gem serwisowy z ambitnie walczącym Polakiem. Pewną różnicę solidności gry było jednak widać, różnica rankingowa (Kliżan — 36. ATP, Przysiężny – 143. ATP) tym razem nie oszukiwała. –

Na pewno łatwiej się gra, gdy się prowadzi 2:0 w setach. Nie za dobrze zaczynałem sety, o odrabianie strat było trudniej. Mecze daviscupowe długo się pamięta, nawet jak się przegrywa, to jest dla nas duże przeżycie. To jednak jest mecz drużynowy, więc nie chowam głowy w piasek i myślę, że niedzielę wygramy – mówił Polak, mimo przegranej.

Ta porażka była zapewne po cichu wkalkulowana w przebieg meczu Polska – Słowacja. Po przerwie drugie spotkanie w Gdynia Arena rozegrają Jerzy Janowicz (61. ATP) i Norbert Gombos (121. ATP), w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem jest Polak.

PUCHAR DAVISA 2015

> Baraże o Grupę Światową:
Gdynia. Polska – Słowacja 0:1 (M. Przysiężny – B. Kliżan 4:6, 4:6, 4:6).
New Delhi. Indie – Czechy 1:1 (Y. Bhambri – L. Rosol 2:6, 1:6, 5:7; S. Devvarman – J. Vesely 7:6 (7-3), 6:4, 6:3).
Genewa. Szwajcaria – Holandia 1:0 (S. Wawrinka – T. De Bakker 2:6, 6:3, 4:6, 6:3, 7:5).
Irkuck. Rosja – Włochy 1:1 (T. Gabaszwili – S. Bolelli 7:6 (7-2), 6:1, 6:3; A. Rublew – F. Fognini 6:7 (8-10), 2:6, 2:6).
Taszkient. Uzbekistan – USA 1:1 (D. Istomin – J. Johnson 6:1, 3:6, 7:6 (7-5), 6:7 (3-7), 7:5; F. Dustow – J. Sock 5:7, 3:6, 2:6).

> Grupa Światowa – 1/2 finału:
Glasgow. Wielka Brytania – Australia 1:0 (A. Murray – T. Kokkinakis 6:3, 6:0, 6:3).
Bruksela. Belgia – Argentyna 1:0 (D. Goffin – F. Delbonis 7:5, 7:6 (7-3), 6:3).