Iga Świątek nie zagra w finale w Indian Wells

Polka przegrała mecz półfinałowy 2:6, 2:6 z Jeleną Rybakiną. Równej walki nie było, także dlatego, że Iga miała kłopot z kontuzją

Publikacja: 18.03.2023 09:02

Iga Świątek

Iga Świątek

Rybakina twierdziła po spotkaniu, że nie spodziewała się tak łatwego zwycięstwa, tym bardziej, że dobę wcześniej długo walczyła w ćwierćfinale. Okazało się, że Iga Świątek nie była w stanie zagrać tak dynamicznie i pewnie, jak w poprzednich meczach w Indian Wells, już po kilku piłkach pierwszego seta widać było serwisową przewagę tenisistki z Kazachstanu, także jej zrównoważona, spokojną i mocną grę.

Przełamania serwisu Polki przyszły szybko, Rybakina sprawnie wykorzystywała nadarzające się okazje powiększania przewagi, zrywy Polki wiele nie wnosiły, tym bardziej, że serwis nie pomagał. W drugim secie Jelena nadal atakowała, szybko objęła prowadzenie 4:0, chwila determinacji Igi dała jej dwa gemy, ale na więcej rywalka nie pozwoliła.

Iga Świątek po meczu ujawniła, że podczas imprezy w Indian Wells miała pewien problem ze zdrowiem. Chodzi o ból żeber pojawiający się podczas wymian. Na razie plan działań obejmuje pozostanie chwilę w Kalifornii i testy medyczne w tej sprawie. Jeśli okaże się, że uraz nie jest groźny, to ciąg dalszy nastąpi za kilka dni na Florydzie.

Nie grałam wiele z kontuzjami. To na pewno dla mnie nowa sytuacja. Ostatnim razem grałam z urazem w Roland Garros 2019 i to jedyny turniej jaki z tej strony pamiętam. Byłam więc dość młoda. Teraz jestem na zupełnie innym poziomie. Na mecze takie mecze jak z Jeleną trzeba być w stu procentach sprawną – mówiła po półfinale.

Finał kobiecego turnieju w Indian Wells zaplanowano na niedzielę. Rywalką Rybakiny będzie, tak jak w meczu o tytuł wielkoszlemowy w Melbourne, Aryna Sabalenka, która niemal równie gładko pokonała w piątkową noc 6:3, 6:3 Marię Sakkari. W rankingu bieżącym cyklu WTA (Race to the WTA Finals)  Sabalenka i Rybakina zdecydowanie prowadzą, Polka jest trzecia.

Jeśli odpoczynek przyniesie potrzebną ulgę, to następnym przystankiem Igi Świątek będzie Miami i kolejny, zamykający Sunshine Double, trzeci w tym roku turniej z cyklu WTA 1000. Polka będzie bronić tytułu, mecze turnieju głównego na Hard Rock Stadium zaczną się we wtorek 21 marca, finał zaplanowano na 1 kwietnia. Iga będzie jednak miała pierwszą rundę wolną.

Indian Wells. Turniej WTA 1000 – 1/2 finału:

J. Rybakina (Kazachstan, 10) – I. Świątek (Polska, 1) 6:2, 6:2

A. Sabalenka (2) – M. Sakkari (Grecja, 7) 6:3, 6:3.

Pozostało 83% artykułu
2 / 3
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie