Iga Świątek wygrała pierwszy mecz w Melbourne

Polska liderka rankingu światowego pokonała Niemkę Jule Niemeier 6:4, 7:5 i awansowała do drugiej rundy Australian Open.

Publikacja: 16.01.2023 13:02

Mecz był długi, prawie dwugodzinny, rywalka miała argumenty, by postawić się Idze, przede wszystkim dobrze serwowała i tym podaniem otwierała drogę do zdobywania punktów.

W pierwszym secie Polka wykorzystała jednak chwilę słabości Niemki, zaatakowała skutecznie przy stanie 5:4. W drugim, po wczesnym przełamaniu podania Świątek Niemeier długo utrzymywała przewagę, miała też szanse na jej powiększenie, ale tę drugą końcówkę seta Iga też rozegrała po mistrzowsku i wygrała trudny mecz.

hurkaczW środę kolejną rywalką Polki będzie tenisistka z Kolumbii – Camila Osorio (82. WTA), która 6:4, 6:1 zwyciężyła Pannę Udvardy z Węgier.

Melbourne. Australian Open – I runda, ciekawsze wyniki

Mężczyźni: S. Tsitsipas (Grecja, 3) – Q. Halys (Francja) 6:3, 6:4, 7:6 (8-6); F. Auger-Aliassime (Kanada, 8) – V. Pospisil (Kanada) 1:6, 7:6 (7-4), 7:6 (7:3), 6:3; A. Molcan (Słowacja) – S. Wawrinka (Szwajcaria) 6:7 (3-7), 6:3, 1:6, 7:6 (7-2), 6:4.

Kobiety: I. Świątek (Polska, 1) – J. Niemeier (Niemcy) 6:4, 7:5; C. Gauff (USA, 7) – K. Siniakova 9czechy) 6:1, 6:4.