Australian Open: Hubert Hurkacz jest w drugiej rundzie

Polski tenisista wygrał w trzech setach pierwszy mecz z Hiszpanem Pedro Martinezem. Z turnieju wycofał się Nick Kyrgios

Publikacja: 16.01.2023 09:31

Grali drugi mecz na Margaret Court Arena, wielkiego zaskoczenia nie było, gdy Polak musiał przez cały pierwszy set rozpoznawać siłę gry rywala, mierzyć się z jego uporem i solidnością w długich wymianach. Gdy doszło do tie-breaka wygranego przez Hurkacza 7-1, reszta okazała się już dużo łatwiejsza.

Dwa kolejne sety Hubert wygrał 6:2, 6:2, prezentując dużą skuteczność zagrań, wolę ataku i 24 asy serwisowe. Zgodnie z przewidywaniami kolejnym rywalem polskiego tenisisty będzie Włoch Lorenzo Sonego (62. ATP), który w czterech setach zwyciężył Portugalczyka Nuno Borgesa.

Pierwsze mecze w Melbourne Park nie przyniosły nadzwyczajnych wyników, chociaż niespodzianką jest gładka porażka Chorwata Borny Coricia (nr 21) z Czechem Jrim Lehecką, także Rafael Nadal chwilę męczył się z Brytyjczykiem Jackiem Draperem, lecz wygrał. Meczem poranka było spotkanie byłych mistrzyń Australian Open – Wiktorii Azarenki (2013) z Sofią Kenin (2020). Lepsza była ta starsza, Białorinka wygrała 6:4, 7:6 (7-3).

Dla kibiców australijskich bardzo przykrą wiadomością dnia jest wycofanie się z turnieju Nicka Kyrgiosa. Przyczyną tej decyzji jest kontuzja kolana, o której tenisista poinformował podczas nagłej konferencji prasowej dzień przed meczem z Romanem Safiulinem.

Kyrgios miał problemy z urazem już wcześniej, nie zagrał w United Cup i w turnieju w Adelajdzie, po ostatnim badaniu rezonansowym ujawniono, że kontuzja może nie zagraża karierze Australijczyka, ale na pewno nie pozwoli na grę na wielkoszlemowym poziomie. Australia straciła zatem najlepszego singlistę i singlistkę, bowiem w weekend z gry w Melbourne zrezygnowała także Alja Tomljanovic.

Melbourne. Australian Open – I runda, ciekawsze wyniki

Mężczyźni: H. Hurkacz (Polska, 10) – P. Martinez (Hiszpania) 7:6 (7-1), 6:2, 6:2; R. Nadal (Hiszpania, 1) – J. Draper (W. Brytania) 7:5, 2:6, 6:4, 6:1; J. Sinner (Włochy, 15) – K. Edmund (W. Brytania) 6:4, 6:0, 6:2;

Kobiety: J. Pegula (USA, 3) – J. Cristian (Rumunia) 6:0, 6:1; M. Sakkari (Grecja, 6) – Y. Yuan (Chiny) 6:1, 6:4; W. Azarenka (24) – S. Kenin (USA) 6:4, 7:6 (7-3); P. Kvitova (Czechy, 15) – A. Van Uytvanck (Belgia) 7:6 (7-3), 6:2; E. Raducanu (W. Brytania) – T. Korpatsch (Niemcy) 6:3, 6:2; B. Andreescu (Kanada) – M. Bouzkova (Czechy, 25) 6:2, 6:4.