Przed pojedynkiem z Sabalenką liderka rankingu WTA wygrała wszystkie trzy mecze grupowe turnieju WTA Finals bez straty seta (pokonała kolejno: Darię Kasatkinę, Caroline Garcię i Coco Gauff). 

Świątek była też faworytką starcia z Sabalenką. Jednak Białorusinka zrewanżowała się liderce rankingu WTA za porażkę w półfinale tegorocznego US Open. 

Czytaj więcej

Kończy się rok z Igą

W pierwszym secie, wygranym przez Sabalenkę 6:2, Polka popełniła wiele błędów, co wykorzystała Sabalenka stawiająca na mocny serwis dający jej kolejne punkty.

W drugim secie Polka wróciła jednak do gry a mylić zaczęła się Sabalenka. W pewnym momencie było już 4:0 dla Świątek, ale wtedy Białorusinka zdołała podjąć walkę i wygrała dwa kolejne gemy. Ostatecznie jednak set zakończył się wygraną Świątek 6:2.

W finale Sabalenka zmierzy się z Caroline Garcią

Trzeci set zaczął się od trzech wyrównanych gemów, ale potem Sabalenka wywalczyła przełamanie, po czym poprawiła zwycięskim serwisem i kolejnym przełamaniem. Set zakończył się pewnym zwycięstwem Białorusinki 6:1 i zasłużonym awansem do finału.

W finale Sabalenka zmierzy się z Caroline Garcią, która w drugim półfinale wygrała z Marią Sakkari w dwóch setach - 6:3, 6:2.