Drugi mecz, drugi sukces Polaka odniesiony w dobrym stylu – wydajny serwis (znów 12 asów), doskonały return, plus pewna ręka w wymianach dały w miarę szybkie zwycięstwo nad nieco nerwowym Francuzem, tegorocznym mistrzem challengera ATP Poznań Open.

Ciąg dalszy zapowiada się bardzo interesująco. Rywal w półfinale, Włoch Lorenzo Sonego (65. ATP) gra w hali w Metz bardzo dobrze, pokonał już Asłana Karacewa, Gillesa Simona i Sebastiana Kordę. Ma też dobre wspomnienia z meczów z Polakiem, zawsze toczyli zacięte mecze, licząc z challengerami prowadzi 3-2, ale ostatni raz grali w 2020 roku w Wiedniu, więc to porównanie mogło stracić ważność,

Czytaj więcej

Federer. Jedyny taki mistrz rakiety

Hurkacz, mistrz Moselle Open 2021, pozostaje po ćwierćfinałach najwyżej rozstawionym tenisistą turnieju, odpadł bowiem nr 1 – Daniił Miedwiediew pokonany w drugiej rundzie przez starego, ale wciąż bojowego mistrza Stana Wawrinkę 6:4, 6:7 (7-9), 6:3.

Świetnie w Metz spisuje się także debel Jan Zieliński i Hugo Nys, który po trzech zwycięstwach znalazł się już w finale. W piątek para polsko-monakijska pokonała 6:1, 6:7 (9-11), 11-9 debel francuski Gregoire Barrere i Quentin Halys.