Korespondencja z Wimbledonu

Najciekawszym meczem kobiecym w poniedziałek był ten z udziałem Alize Cornet. Francuzka miała pomysł na pokonanie pierwszej rakiety Australii (Tomljanovic została nią w marcu po odejściu Ashleigh Barty), ale zdrowie nie pozwoliło. Noga bolała coraz bardziej, zdolności manewrowe malały, a rywalka, też znająca swą robotę doskonale to widziała i wcale się nie spieszyła. Subtelności w tym meczu było wiele, wyszedł ciekawy mecz, w którym niby wynik był znany, ale trochę dramatu dało się wykrzesać.   

W spotkaniach Simony Halep z Paulą Badosą oraz Amandy Anisimovej z Harmony Tan przewaga jednej strony była za duża, by wzbudzić podobne emocje. Halep była zbyt szybka dla Hiszpanki, z łatwością kontrowała wszelkie próby ataku rywalki, po prostu fruwała nad kortem centralnym, na który wreszcie się dostała zgodnie z życzeniem trenera Mouratoglou i rumuńskich kibiców. 

Panna Tan pozostanie na długo w pamięci za to, jak cztery rundy temu dzielnie pokonała sprytem i odwagą samą Serenę Williams. Anisimova wygląda na taką, którą znacznie uskrzydliło pokonanie Coco Gauff. Amanda – Simona to powinien być dobry mecz.

Nadal długo dawał dał młodszemu koledze, Boticowi van de Zandschulpe, wykład z oszczędnej i skutecznej gry na trawie. Żadnych niepotrzebnie długich wymian, tylko slajsy, kompetencja i umiar w wysiłku. W końcu uczeń coś pojął i w ostatnim z trzech setów rytm zwycięstwa nieco został zakłócony przez przełamania serwisów i zacięty tie-break. Taylor Fritz nie może jednak liczyć, że hiszpański mistrz bardzo się zmęczył.

Ćwierćfinały z udziałem poniedziałkowych bohaterek i bohaterów Wimbledonu odbędą się w środę. We wtorek 5 lipca zagrają: Novak Djoković – Jannik Sinner, Marie Bouzkova – Ons Jabeur, Tatjana Maria – Jule Niemieier oraz Cameron Norrie – David Goffin. Wnikliwi polscy kibice mogą dojrzeć na bocznych kortach spotkanie juniora Martyna Pawelskiego oraz deble juniorek.

Kobiety – 1/8 finału: J. Rybakina (Kazachstan, 17) – P. Martić (Chorwacja) 7:5, 6:3; A. Tomljanovic (Australia) – A. Cornet (Francja) 4:6, 6:4, 6:3; S. Halep (Rumunia, 16) – P. Badosa (Hiszpania, 4) 6:1, 6:2; A. Anisimova (USA, 20) – H. Tan (Francja) 6:2, 6:3.

Mężczyźni – 1/8 finału: C. Garin (Chile) – A. De Minaur (Australia, 19) 2:6, 5:7, 7:6 (7-3), 6:4, 7:6 (10-6); T. Fritz (USA, 11) – J. Kubler (Australia) 6:3, 6:1, 6:4; N. Kyrgios (Australia) – B. Nakashima (USA) 4:6, 6:4, 7:6 (7-2), 3:6, 6:2; R. Nadal (Hiszpania, 2) –  B. van de Zandschulp (Holandia, 21) 6:4, 6:2, 7:6 (8-6).